Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
23/05/2021 - 13:00

Randka w Nowym Sączu: tu możecie snuć razem plany na przyszłość

Niby działają już ogródki w punktach gastronomicznych i chyba wszyscy najpierw będziemy chcieli się nacieszyć możliwością spotkania wśród ludzi, ale w naszej Randkowej Mapie Sądecczyzny zaprezentujemy Wam dziś dwa miejsca w Nowym Sączu, gdzie możecie czas spędzić bardziej intymnie.

Randka w Nowym Sączu: tu możecie snuć razem plany na przyszłość

Część mieszkańców Nowego Sącza zna już zapewne te miejsca, ale dla niektórych mogą być one odkryciem i miłą odskocznią od bieganiny dnia codziennego. Mowa o terenie wokół przekaźnika na osiedlu Chruślice i polanie, która jest nad Skałkami. Oba miejsca gwarantują fantastyczne widoki i możliwość złapania oddechu tylko we dwoje, dwa kolejne punkty na naszej Randkowej Mapie Sądecczyzny.

Zacznijmy od Chruślic. Do przekaźnika, który widać niemal z każdej części miasta możemy dojechać autem ulicą Jodłową. Ale można też zostawić samochód na dole tyle, że wtedy czeka nas dość forsowny marsz. Ale warto pokusić się na ten wysiłek i patrzeć jak odsłania nam się fantastyczna panorama Nowego Sącza. Gdy już dojdziemy do szczytu, pod sam przekaźnik, czeka na nas polana, na której śmiało możemy rozłożyć koc i zorganizować piknik. Jeśli będziecie chcieli przejść się, to jest tu kilka ustronnych ścieżek biegnących w kilka stron. Widoki? Cudowne niezależnie od pory dnia.

Randka w Nowym Sączu: tu możecie snuć razem plany na przyszłość

Skałki to miejsce na osiedlu Falkowa, znane szczególnie amatorom wspinaczki i biegaczom i dotrzemy tu jadąc do końca ulicą Jamnicką. Dziś jednak zapraszamy Was na polanę, która jest ponad Skałkami już na terenie Kunowa. Zostawiamy auto i kierujemy i idziemy wzdłuż płotu posesji, cieku wodnego patrząc w lewo od końca drogi, w stronę przeciwną do Kamienicy. Czeka nas parę metrów wspinaczki w górę, po lewej miniemy mogiłę braci Świerczków a gdy już wejdziemy na szczyt trafimy na polanę. I choć z jednej strony są już zabudowania, to z drugiej czeka nas piękny widok m.in. na osiedle Zawada.

Trwa jest tu dziś dość wysoka, ale chętnych nie powinno to zniechęcić do wypoczynku. Zresztą zobaczcie sami na zdjęciach. Dojdziecie tu zaledwie w kilka minut i naprawdę warto.

Jednocześnie cały czas zachęcamy Was do współtworzenia naszej Randkowej Mapy Sądecczyzny i czekamy na Wasze propozycje. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ES)

Randka w Nowym Sączu: tu możecie snuć razem plany na przyszłość
Niby działają już ogródki w punktach gastronomicznych i chyba wszyscy najpierw będziemy chcieli się nacieszyć możliwością spotkania wśród ludzi, ale w naszej Randkowej Mapie Sądecczyzny zaprezentujemy Wam dziś dwa miejsca w Nowym Sączu, gdzie możecie czas spędzić bardziej intymnie. (Fot.: ES)


Dziękujemy za przesłanie błędu