Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
04/09/2019 - 21:25

Rafał Skąpski: rozgrywka o mandat senatora rozegra się w okręgu sądeckim bez ...

Sądecka Lewica nie ma swojego kandydata do Senatu. Gotowość startu w wyborach deklarował Rafał Skąpski, były wiceminister kultury, ale jego nazwiska zabrakło wśród kandydatów, którzy będą ubiegali się o mandat senatorski z tego regionu.

Rafał Skąpski, mieszkający w Jazowsku (gmina Łącko) nie zmierzy się więc z ubiegającym się o mandat senatora Stanisławem Kogutem, który startuje w tegorocznych wyborach parlamentarnych jako kandydat niezależny i z Wiktorem Durlakiem (Prawo i Sprawiedliwość), którego kandydatura pojawiła się po tym, jak rezygnację z ubiegania o mandat na "Wiejskiej" złożyła Marta Mordarska.

Brak nazwiska byłego wiceministra kultury jest sporą niespodzianką.

- Zebraliśmy w okręgu sądeckim wymagane podpisy, jednak wśród sześciu nazwisk uzgodnionych przez uczestników paktu senackiego, mojego nazwiska nie ma - napisał Rafał Skąpski w oficjalnym oświadczeniu. - Dla mnie jednoznacznie kończy to całą sprawę. Wszystko wskazuje więc, że rozgrywka o mandat senatora rozegra się w okręgu sądeckim bez udziału opozycji.

Dzisiaj sądecka Lewica zaprezentowała pełną listę kandydatów do Sejmu. Jej lider i zarazem pełnomocnik Lewicy w Nowym Sączu Jakub Bocheński był pytany przez dziennikarzy, dlaczego Rafał Skąpski nie znalazł sie na liście kandydatów Lewicy z naszego okręgu do Senatu.

-  Nie mam informacji od pana Rafała Skąpskiego, ale z tego, co się dowiedziałem to zrezygnował on z ubiegania się o mandat - mówi Jakub Bocheński. - Myślę, że do niego należałoby kierować to pytanie.

[email protected], fot. IM, Jm.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)