Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
17/01/2019 - 22:30

Rada Miasta Nowego Sącza w komplecie. Jakub Prokopowicz objął mandat

Podczas dzisiejszej, nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Nowego Sącza został zaprzysiężony na radnego Jakub Prokopowicz. W radzie zajął miejsce Marty Poremby, która zrezygnowała z piastowanego mandatu, kiedy została dyrektorką Wydziału Inwestycji w ratuszu.

Nowy radny złożył na początku sesji uroczyste ślubowanie. Na zakończenie dodał: tak mi dopomóż Bóg.

Jak już pisaliśmy pierwszeństwo w objęciu mandatu po Marcie Porembie miała kolejna osoba z listy Koalicji Nowosądeckiej, która uzyskała podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych, drugi wynik, czyli największą liczbę głosów. Warunek był jednak taki, że taka osoba musiała wyrazić zgodę na piastowanie mandatu.

Pierwszy w tej kolejności był Dariusz Józef Izworski, na którego zagłosowało 200 wyborców. Następny w kolejce był Robert Marek Berdychowski, na którego zagłosowało 198 wyborców. Obu tych panów nie zgodziło się na objęcie mandatu.

Trzeci w kolejności na liście Koalicji Nowosądeckiej (okręg nr 4), pod względem liczby zdobytych głosów był właśnie Jakub Prokopowicz. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych uzyskał on 111 głosów. On zdecydował się objąć mandat.

Dzisiaj stał się pełnoprawnym radnym Nowego Sącza. Został przyjęty przez koleżanki i kolegów - radnych oklaskami.

Jakub Prokopowicz ma 34 lata, żonę i trójkę dzieci. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu na kierunku Mechatronika. Ma własną firmę i jest także asystentem rzeczoznawcy samochodowego.

[email protected], fot. IM.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)