Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 lipca. Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
21/12/2019 - 20:45

Przysiółki odcięte od świata? Sprawdź kto odśnieża drogi w Piwnicznej-Zdroju

W gminie Piwniczna-Zdrój, gdzie część przysiółków położona jest kilkaset metrów nad poziomem morza, odśnieżanie i utrzymanie przejezdności dróg zimą to jedno z największych wyzwań dla samorządu. Kto za to odpowiada w sezonie 2019/2020?

Przysiółki odcięte od świata? Sprawdź kto odśnieża drogi w Piwnicznej-Zdroju

W zeszłą zimę – choć przy obecnej pogodzie trudno w to uwierzyć – część gospodarstw na przykład na Przełęczy Gromadzkiej (Obidza) i na zboczach Makowicy była odcięta od świata niemal przez tydzień. Dostać się tu można było albo na quadach, albo pieszo. Władze gminy Piwniczna-Zdrój ratowały się w tym zakresie ścisłą współpracą z władzami gminy Rytro, która zresztą powstała w wyniku wydzielenia części terenów pierwszego z samorządów. Gdy okazywało się, że do któregoś z przysiółków nie można się dostać z jednej strony, przypuszczano „szturm” z innej. Na część tras trzeba było ściągać specjalistyczny sprzęt, bo o skuteczności zwykłego pługu nie było co marzyć.

Zobacz też: 10 milionów 500 tysięcy. Tyle mają na odśnieżanie powiatówek na Sądecczyźnie

W tym roku śniegu jak na lekarstwom, ale ani Piwniczna-Zdrój, ani Rytro nie mają zamiaru dać się zaskoczyć – po Rytrze i Piwniczna-Zdrój już umieściła informację kto za jaką drogę odpowiada. Pełny wykaz wraz z numerami kontaktowymi w wersji do druku TUTAJ.

Zobacz też: Rytro: zobacz kto odpowiada za odśnieżanie dróg w gminie

Zaznaczmy przy okazji, że część miejsc zabezpieczać będzie Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Są to:
- Rynek- przy UMiG, koło Szalet , ul. Rzeszutki – ośrodek zdrowia, plac targowy
- schody: ul. Ogrodowa i ul.3-go Maja, ul. Marciszewskiego przy podstacji pogotowia, ul. Kolejowa od strony placu Jana Pawła II i rejon skweru k/Zameczku , ul. Kościuszki - od strony Popradu i od ul. Leśnej do parku Zdrojowego, w rejonie Małej Pijalni do wjazdu na Kokuszkę
- chodnik nad potokiem Czercz i odnoga w kier.Szczawnickiej, ul.Daszyńskiego na skarpie k/figury, ul. Gąsiorowskiego
- kładka na Hanuszowie i przy stacji PKP Zdrój, most na Głębokie.
Jednocześnie pracownicy oczyszczalni ścieków pełnią dyżur całodobowo pod numerami telefonu: 18 446 42 14, 18 446 40 33 lub 18 446 40 67. I to do nich należy zgłaszać wszelkie uwagi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)