Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
11/01/2018 - 09:50

Przeżyli prawdziwą grozę. Samolot z Krakowa lądował bez przedniego podwozia

Prawdziwe chwile grozy przeżyli pasażerowie należącego do LOT samolotu z Krakowa do Warszawy. Maszyna musiała lądować bez przedniego podwozia. Na pokładzie

Dramat pięćdziesięciu dziewięciu pasażerów i czteroosobowej załogi rozegrał się wczoraj wieczorem na Okęciu. Samolot miał problem z podwoziem. Jego przednia część złożyła się po zetknięciu kół z pasem. Maszyna musiała wyhamować szorując dziobem po płycie lotniska.

Piloci lądowali z pełną świadomością możliwych konsekwencji, manewr po zgodzie wieży kontroli lotów został wykonany bezbłędnie. – Załoga i pasażerowie miała możliwość do przygotowania się do takiego manewru, przednia część kadłuba otarła się o pas startowy – mówi na łamach portalu wp.pl rzecznik LOT-u, Adrian Kubicki. Jak twierdzi, ”wszyscy opuścili pokład o własnych siłach”.

Pasażerowie zostali skierowani do strefy VIP na lotnisku Chopina. Tam mogli ochłonąć, zjeść ciepły posiłek i odpowiedzieć na pytania służb.

Warszawskie lotnisko przez kilka godzin było zamknięte. Tuż przed północą uruchomiono jeden z pasów. Kilka porannych lotów zostało odwołanych.

Jmik. fot Twitter

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu