Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
12/10/2022 - 12:05

Przedszkole w Moszczenicy Niżnej można już otworzyć. Rusza nabór

Mamy dobre wieści dla rodziców, którzy chcieliby w końcu korzystać z dwóch nowych, gminnych przedszkoli wybudowanych na terenie gminy Stary Sącz.

Przedszkole w Moszczenicy Niżnej można już otworzyć. Rusza nabór

O powodach opóźnienia przy uruchomienia przedszkoli w Moszczenicy Niżnej i Przysietnicy pisaliśmy szczegółowo w informacji Stary Sącz: dwa nowe przedszkola niby gotowe, a ciągle puste. Co się dzieje?

Dziś zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki ma bardzo dobre wieści. – Przedszkole w Moszczenicy Niżnej otrzymało już pozytywną opinię od Kuratorium Oświaty i już możemy ogłosić nabór dzieci – informuje samorządowiec.

Zobacz też: Stary Sącz dogadał się ze składami. Będą sprowadzały tani węgiel od rządu

A co z przedszkolem w Przysietnicy? – W tym wypadku opinia powinna być wydana w ciągu kolejnych siedmiu dni, siedem dni później niż dla przedszkola w Moszczenicy Niżnej. I w tym wypadku nabór ogłosimy natychmiast po otrzymaniu odpowiedzi z kuratorium. Z naszej strony wszystko jest już przygotowane. Obie placówki powinny zacząć działać w ciągu kilku najbliższych dni.

Przypomnijmy – Kuratorium Oświaty w Krakowie musi zweryfikować kwalifikacje kadry kierowniczej i opiekuńczej w każdym nowo otwartym przedszkolu. Dlaczego nie było to konieczne w przypadku Rytra – bo i o to pytali nas zniecierpliwieni mieszkańcy gminy Stary Sącz? Bo w tej gminie chodzi tylko o przenosimy ze starej siedziby - w pomieszczeniach szkoły - do nowej, kadra jest cały czas ta sama. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczann.info)Dziękujemy za przesłanie błędu