Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
29/03/2020 - 19:10

Proboszcz z Niskowej ma koronawirusa. Wyniki testu ks. Prokopa pozytywne

[AKTUALIZACJA] Ks. Krzysztof Prokop, proboszcz parafii w Niskowej jest chory na COVID-19. Wyniki testów potwierdziły, że ma koronawirusa. Ksiądz proboszcz jest właśnie w drodze do krakowskiego szpitala - dowiedział się sadeczanin.info

 - Jeśli okaże się, że ksiądz jest chory, to będzie wielka bieda, bo to boży człowiek, który nikomu nie umie odmówić pomocy i jest w stałym kontakcie z parafianami – (jeszcze przed wynikami badań) komentowali mieszkańcy Niskowej, którzy zadzwonili do nas z informacją, że ksiądz Krzysztof Prokop, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki z Niskowej czeka na wyniki, ale wszystko wskazuje na to, że duchowny padł ofiarą koronawirusa.

Proboszcz z Niskowej chory na koronawirusa? Parafia czeka na wynik testu

Ksiądz Krzysztof Prokop (na zdjęciu: podczas otwarcia ronda im. ks. prof. Bolesława Kumora) ma 49 lat, uzyskał święcenia kapłańskie 25 maja 1996 roku. Przed objęciem parafii w Niskowej pracował w parafii Ducha Świętego w Mielcu (wcześniej: Luszowice, Gromnik i Dębica). Pochodzi z parafii Szynwałd. Proboszczem parafii w Niskowej został w 2015 roku, a parafianie, bardzo związani z ks. Jerzym Janeczkiem, poprzednim i pierwszym proboszczem (utworzonej w 2008 roku parafii), mocno przeżyli zmianę, ale nowy proboszcz bardzo szybko zyskał ich zaufanie i sympatię przede wszystkim jako osoba wyjątkowo otwarta na problemy swoich parafian.

Zobacz też: Policja szuka w Chełmcu objętych kwarantanną u sołtysów. Winne nieaktualne mapy

Ksiądz Bogusław Tokarz o wszystkim poinformował wiernych:

Modlitwa z plebani w Niskowej

Opublikowany przez Bogusława Tokarza Niedziela, 29 marca 2020

W oczekiwaniu na ostatecznie wyniki testu poddano kwarantannie wszystkich duchownych z parafii: księży i osoby zakonne. Wierni nie mają wstępu ani do kościoła, ani na plebanię. Wszystkie sprawy związane z funkcjonowaniem wspólnoty z Niskowej można załatwiać jedynie telefonicznie dzwoniąc pod numer telefonu: 18 440 41 41 (parafia).

W niedzielę będzie transmitowana z kościoła w Niskowej msza święta, która zostanie odprawiona miedzy innymi w intencji proboszcza.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)