Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
07/02/2019 - 17:15

Prezydent RP Andrzej Duda przyjedzie na zimową spartakiadę do Ptaszkowej

Prezydent RP Andrzej Duda będzie gościł w sobotę (9 lutego) w Ptaszkowej (gmina Grybów). Przyjedzie na 64/XX Zintegrowaną Dziecięcą Spartakiadę Zimową, która odbędzie się w Centrum Sportów Zimowych.

Co roku w spartakiadzie uczestniczą m.in. uczniowie szkół nie tylko z terenu Sądecczyzny, a także uczestnicy warsztatów Terapii Zajęciowej.

Zintegrowana Dziecięca Spartakiada Zimowa im. Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia cieszy się zawsze olbrzymią popularnością. Do Ptaszkowej przyjeżdża co roku kilka tysięcy uczestników.

W tym roku gościem specjalnym będzie prezydent RP Andrzej Duda. Potwierdził on swój przyjazd.

- Potwierdzamy informację, iż podczas 64/XX Zintegrowanej Dziecięcej Spartakiady Zimowej, która odbędzie się w najbliższą sobotę 9.02 w Centrum Sportów Zimowych będziemy mieli zaszczyt gościć Pana Prezydenta Andrzeja Dudę! – czytamy na stronie www.ptaszkowa.pl

Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej przygotowuje się do przyjazdu głowy państwa.

- Pan prezydent będzie wręczał uczestnikom spartakiady medale, nagrody i dyplomy. Potem planowane jest spotkanie w węższym gronie między innymi z władzami gminy i z organizatorami spartakiady – powiedziała portalowi „Sadeczanin.info” Renata Żarnowska, dyrektor Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. - Ceremonia zakończenia spartakiady odbędzie się przy trasach biegowych koło naszego ośrodka.

Uczestnicy spartakiady wezmą udział w biegach narciarskich na różnych dystansach. Przewidziane są także gry i zabawy na śniegu.

Głównymi organizatorami wydarzenia są: Parafialny Klub Sportowy ”Jaworze” oraz gmina Grybów. Natomiast wśród współorganizatorów znaleźli się: WTZ Siołkowa, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji-Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej, Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie, OSP Ptaszkowa, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ptaszkowej, Sołectwo Ptaszkowa, a także Koło Gospodyń Wiejskich w Ptaszkowej.

[email protected], fot. arch. Sądeczanin.info.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)