Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
25/09/2020 - 12:50

Pożar marketu Media Expert. Straty sięgają nawet 9 mln zł

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu ustala przyczyny pożaru, który 21 września wybuchł w markecie Media Expert przy ulicy Węgierskiej. Śledczy wstępnie wykluczyli możliwość, aby ktoś mógł podpalić budynek. Prawdopodobnie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu prowadzi postępowanie pod kątem sprowadzenia katastrofy - w postaci pożaru - zagrażającej mieniu w wielkich rozmiarach. Prokurator przesłuchał osoby, których zeznania mogą pomóc wyjaśnić przyczyny tego pożaru. Ponadto w ostatnich dniach śledczy z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa przeprowadzili oględziny budynku Media Expert przy ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu.

Zobacz też Pożar sklepu Media Expert został ugaszony. Trwa liczenie strat [FILM, ZDJĘCIA]

Jak na razie nic nie wskazuje na to, aby ktoś miał przyczynić się do pożaru podpalając budynek. Śledczy wstępnie wykluczyli taką możliwość. W poniedziałek rano, zanim w markecie pojawił się ogień, nikogo jeszcze nie było w środku. Z kolei w niedzielę sklep był zamknięty i również nikt w nim nie przebywał.

Prawdopodobnie przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

- Wciąż czekamy na kompleksową opinię biegłego, która pozwoli nam definitywnie rozstrzygnąć przyczyny tego pożaru – powiedział dla „Sądeczanina” Jarosław Łukacz, szef Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu.

Zobacz też Wnętrze Media Expert spłonęło doszczętnie. Czy market zostanie odbudowany?

W dalszym ciągu trwa liczenie strat, ale już teraz wiadomo, że szkody jakie ponieśli właściciele sięgają nawet dziewięciu milionów złotych. To, co znajdowało się w budynku, niestety spłonęło doszczętnie. Wewnątrz była tak wysoka temperatura, że nie było żadnych szans, aby cokolwiek udało się uratować. (r.gajewski@sadeczanin.info film RG, Fot. RG, JM, AM, PSP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu