Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
31/03/2018 - 11:55

Poszli za krzyżem na Mogielicę. Jedną ze stacji Drogi Krzyżowej ofiarowali za chorego kolegę [Zdjęcia]

Turyści z różnych zakątków kraju, a wśród nich pięćdziesięcioosobowa grupa sądeckiego PTT, zjechali w Wielki Piątek do Jurkowa (gmina Dobra) w Beskidzie Wyspowym.

Zawiesili na jeden dzień świąteczne przygotowania, aby wziąć udział w XIX Wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego na Mogielicę. Jej organizatorem jest Oddział PTT w Mielcu oraz Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Jurkowie. Drogę Krzyżową rozpoczęto modlitwą w miejscowym kościele, którą poprowadził proboszcz tutejszej parafii ks. dr Tadeusz Piwowarski.

Zobacz też: Apostołowie już zjedli wieczerzę, Judasz odebrał swoje pieniądze. A Ty kiedy będziesz gotowy na święta?

Po błogosławieństwie na drogę wyruszyło, w skupieniu niebieskim szlakiem na najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego, blisko 400 pielgrzymów z Mielca, Nowego Sącza, Tarnowa, Bielska –Białej, Chrzanowa, Krakowa, Łodzi, Warszawy, Oświęcimia i Starej Lubowli na Słowacji. Wśród górskiej przyrody wędrowali za krzyżem niesionym na zmianę przez przedstawicieli poszczególnych oddziałów PTT. Przy kolejnych stacjach Drogi Krzyżowej umieszczonych na przydrożnych drzewach rozważania prowadził ks. Piotr Fryzowicz z parafii w Jurkowie.

Zobacz też: Triduum z hasztagami? Tweetnij #wielkanoc i daj świadectwo wiary!

Każdy przywiózł tutaj bagaż swoich osobistych intencji, ale jedna była wspólna. Trzecią stację Drogi Krzyżowej uczestnicy ofiarowali za Roberta z Koła PTT w Krakowie-Balicach, który zmaga się z ciężką chorobą. Modlitewnemu wędrowaniu towarzyszyła znakomita słoneczna pogoda.

[email protected], Źródło/Fot. PTT Zbigniew SmajdorDziękujemy za przesłanie błędu