Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
21/02/2018 - 09:15

Poseł Elżbieta Zielińska wstąpiła do partii, od razu zrobili ją wiceprezesem

Posłanka z klubu Kukiz 15 wstąpiła do Unii Polityki Realnej, zostając wiceprezesem ugrupowania. Jednak jak sama zapewnia, w jej działaniu to praktycznie niczego nie zmienia.

- Poglądy konserwatywno-liberalne miałam zawsze. Zostałam poproszona o wstąpienie do struktur, przemyślałam to sobie dobrze i podjęłam taką decyzję. Tak praktycznie, to nic się nie zmienia, bo UPR pozostaje w bardzo ścisłej współpracy z Kukiz 15 - powiedziała nam Elżbieta Zielińska.

Zbliżają się wybory samorządowe, więc wiele będzie ruchów na scenie politycznej...
- Stawiamy na ludzi, którzy dotychczas z nami byli, ale zgłasza się sporo nowych osób. Niektóre już mają doświadczenie, inni to na przykład prywatni przedsiębiorcy chcący się zaangażować - dodała posłanka.

Czego możemy spodziewać się na Sądecczyźnie?
- Za wcześnie zdradzać kandydatów. Na pewno nie będziemy tworzyć wspólnej listy czy koalicji przeciwko komuś, bo to nie ma sensu. Takie rozwiązania nie są ani zbyt trwałe, ani konstruktywne. Mamy sposób, aby przedstawić pomysł na poszczególne miejscowości i szczeble samorządowe. To nie miejsce do walki politycznej, trzeba przedstawić koncepcje co można zrobić, aby pchnąć region do przodu - wyjaśniła Elżbieta Zielińska w rozmowie z portalem "Sądeczanin".

Na pytanie o kandydata w wyborach na prezydenta Nowego Sącza posłanka nie odpowiedziała, tajemniczo wspomniała o tym, że obecnie jest jeszcze za wcześnie, aby o tym rozmawiać.

MŚ ([email protected]). Fot. archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu