Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
28/09/2023 - 15:50

Ponad 3 miliony złotych dla uzdrowiskowej spółki. W Krynicy szykuje się gruntowny remont

Łazienki Borowinowe w Krynicy-Zdroju wkrótce zmienią swoje oblicze. O rządowym wsparciu dla spółki Uzdrowisko Krynicy-Żegiestów dowiedzieliśmy się podczas konferencji prasowej. Symboliczną promesę z rąk posłanki Barbary Bartuś odebrał prezes Marcin Krzemiński.

Rządowe wsparcie dla Uzdrowiska Krynica-Żegiestów

3,5 miliona złotych dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków otrzymała spółka Uzdrowisko Krynica-Żegiestów. Symboliczne wręczenie promesy przez poseł Barbarę Bartuś odbyło się podczas czwartkowej konferencji prasowej w Krynicy-Zdroju. Pieniądze zostaną przeznaczona na remont Łazienek Borowinowych.

- To bardzo zniszczony budynek, co widzą wszyscy, którzy przechodzą krynickim deptakiem - mówiła posłanka Bartuś. - Dzisiaj stoi i szpeci miasto, a to przecież majątek państwa polskiego, który może służyć Krynicy - dodawała.

Wkrótce remont Łazienek Borowinowych w Krynicy-Zdroju

Łazienki Borowinowe, to budynek, który od kilku lat był nieużywany. Przekazane pieniądze pomogą rozpocząć kompleksowy remont, który znacząco zmieni jego oblicze i przywróci do dawnej świetności.

- Cieszymy się możemy być beneficjentem tego wspaniałego programu. Uzdrowisko w tym roku obchodzi jubileusz 230-lecia. To dla nas znakomity prezent. Od poniedziałku zaczynamy jego realizację, co wiąże się oczywiście również z dużym zaangażowaniem wszystkich naszych pracowników. Dziękuję pani poseł za wsparcie - powiedział Marcin Krzemiński, prezes Uzdrowiska Krynica-Żegiestów. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd)

Przekazanie rządowej promesy na remont Łazienek Borowinowych
Łazienki Borowinowe w Krynicy-Zdroju wkrótce zmienią swoje oblicze. O rządowym wsparciu dla spółki Uzdrowisko Krynicy-Żegiestów dowiedzieliśmy się podczas konferencji prasowej.


Dziękujemy za przesłanie błędu