Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
17/02/2017 - 07:30

Policyjny pościg za pijanym kierowcą. Mężczyzna próbował się ukryć w krzakach

Policjanci zatrzymali w pościgu kierowcę Seata Leona, który nie zatrzymał się w Krygu (powiat gorlicki) do kontroli drogowej. Mundurowi po chwili odnaleźli mężczyznę. Ukrywał się w zaroślach. Okazało się, że prowadzący osobówkę miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

We wtorek, kilka minut przed godziną osiemnastą policjanci kontrolujący prędkość kierowców na drodze wojewódzkiej w Krygu stwierdzili, że kierowca jadący Seatem Leonem właśnie ją przekroczył. Jeden z mundurowych dał prowadzącemu sygnał do zatrzymania.

- Kierowca zignorował polecenie policjanta i zaczął uciekać – powiedział portalowi Sądeczanin.info st. asp Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy gorlickiej policji. – Funkcjonariusze ruszyli natychmiast w pościg za tym samochodem.

Po przejechaniu kilkuset metrów uciekający kierowca skręcił w boczną drogę, która prowadziła do jednej z posesji. Tam porzucił pojazd i zaczął uciekać. Policjanci kontynuowali pościg pieszo i po chwili odnaleźli go, gdy próbował się ukryć w pobliskich zaroślach. Mężczyzna tłumaczył, że przyczyną ucieczki było to, że wcześniej spożywał alkohol. Badanie wykazało 1,49 promila alkoholu w jego organizmie.

Trzydziestodziewięcioletni mieszkaniec gminy Gorlice został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Za wykroczenia związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o 42 km/h oraz za próbę uniknięcia policyjnej kontroli ukarany został mandatami na łączną kwotę 900 złotych.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Opr. (MACH), źródło: KPP w Gorlicach, Fot. 

(MACH)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)