Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
05/05/2022 - 07:15

Pogrzeb śp. Józefa Leśniaka. Znamy datę i miejsce uroczystości pożegnalnej

W sobotę (7 maja), rodzina, przyjaciele, znajomi, mieszkańcy Małopolski, w tym Sądecczyzny pożegnają śp. Józefa Leśniaka, wicewojewodę małopolskiego, polityka, samorządowca, posła na Sejm VIII kadencji.

Czytaj także: Nie żyje Józef Leśniak, wicewojewoda małopolski. Zmarł 4 maja

Informacja o śmierci śp. Józefa Leśniaka poruszyła wielu mieszkańców Małopolski, w tym Sądecczyzny. Wicewojewoda zmarł 4 maja po długiej i ciężkiej chorobie.

- Odszedł do domu Pana człowiek oddany Ziemi Sądeckiej i Limanowskiej – wspomina zmarłego wicewojewodę Artur Czernecki, wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza. – Człowiek wielkiego serca, społecznik, niosący pomoc ludziom i instytucjom znajdującym się w potrzebie.

Podczas wczorajszej sesji Rada Miasta Nowego Sącza minutą ciszy uczciła zmarłego wicewojewodę małopolskiego.

Józef Leśniak był wicewojewodą trzy lata (pierwszym - dwa lata). Śp. Józef Leśniak pochodził z Limanowej. W 2015 roku został posłem z okręgu 14, obejmującego swoim zasięgiem, Sądecczyznę i Podhale. Jako parlamentarzysta pracował w Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Finansów Publicznych. W ostatnich wyborach parlamentarnych bez powodzenia ponownie ubiegał się o mandat w Sejmie. Startował z szóstego miejsca z list Prawa i Sprawiedliwości. Zdobył 7 950 głosów.

Zanim został posłem, Leśniak był radnym powiatu nowosądeckiego dwóch kadencji. Z wykształcenia był politologiem. W swojej pracy zawodowej zajmował stanowisko dyrektora ds. rozwoju i strategii w grupie Dories, wcześniej natomiast pracował jako dyrektor ds. kontroli i zarządzania nieruchomościami w grupie Auchan - Immochan.

Czytaj także: Iwona Mularczyk zrezygnowała z funkcji przewodniczącej Rady Miasta Nowego Sącza

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę (7 maja).

Różaniec rozpocznie się o godz. 11.30 w kościele parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Świniarsku (gmina Chełmiec), a o godz. 12 zostanie odprawiona msza pogrzebowa.

Po jej zakończeniu zmarły zostanie odprowadzony na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu w Chochorowicach-Podrzeczu (gmina Podegrodzie). ([email protected], źródło i fot. MUW w Krakowie, arch. Sądeczanin.info).Dziękujemy za przesłanie błędu