Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 maja. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
05/03/2019 - 11:25

Podegrodzie: zobacz kto został sołtysem. Jest kilku debiutantów

Sołectwa z terenu gminy Podegrodzie mają już za sobą wybory sołeckie. Kto nadal piastuje stanowisko a kto właśnie zadebiutował? Jedynie w Olszance jeszcze nie wiadomo, bo wybory odbędą się dopiero dziś, 5 marca.

W Brzeznej sołtysem nadal jest Jerzy Jasiński. W Chochorowicach mieszkańcy ponownie wybrali Bronisław Ciurkę.

W Długołęce Świerkli dotychczasowego sołtysa Jana Szewczyka zastąpi przez najbliższe pięć lat Maciej Krzak. W Gostwicy Irena Babik przejęła schedę po Bronisławie Placie. W sołectwie Juraszowa sołtysem został Jerzy Jurkowski, który przejął schedę Józefa Laciugi. W Mokrej Wsi mieszkańcy dali mandat zaufania Krystynie Gomułce. Wcześniej sołtysował tu Czesław Hejmej. Agnieszka Turek kierować będzie sołectwem Naszacowice w miejsce Stefana Śledzia.   W Olszanie sołtysem został Tadeusz Mrówka, który zajął miejsce Bożeny Pawłowskiej.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: kiedy wybory sołtysów i szefów osiedli? Zobacz terminy

W Podegrodziu nadal sołtysuje Marek Migacz. W z kolei Wojciech Podmański zastąpi na stanowisku sołtysa Kazimierza Klimczaka. W Rogach miejscowi po raz kolejny zagłosowali na Marka Maciuszka. Podobnie jest w Stadłach, gdzie stanowisko sołtysa nadal należy do Czesławy Ruchały.

Dziś mieszkańcy sołectwa Olszanka z kolei zadecydują czy sołtysem nadal zostanie Bogusław Śledź, choć nie ma jeszcze potwierdzenia, że sołtys ten będzie starał się o reelekcję. Zebranie wyborcze odbędzie się tu o godzinie 18. w siedzibie miejscowej OSP.

Ważne jest też to, że w części sołectw doszło do zmian na stanowisku sołtysa nie dlatego, że mieszkańcy nie głosowali na dotychczasowych sołtysów, tylko dlatego, że oni sami zrezygnowali z ponownego startu w wyborach.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu