Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
19/12/2018 - 15:50

Podegrodzie: pensja wójta Banacha. Chcielibyście tyle zarabiać?

Nowi radni ustalili wysokość pensji nowego wójta, czyli Stanisława Banacha. Decyzję w tej sprawie podjęto na sesji przyjmując stosowną uchwałę. Chcielibyście tyle zarabiać?

Zobacz też: Podegrodzie: gaz ruszy z kopyta. Pierwsza dostanie go Olszana

We wszystkich samorządach po ukonstytuowaniu się nowych władz nowe rady ustalają wynagrodzenie dla zarządców: wójtów, burmistrzów i prezydentów. Nie inaczej było w gminie Podegrodzie, gdzie Stanisław Banach zastąpił Małgorzatę Gromalę. Decyzja zapadła już na drugiej sesji, czyli 5 grudnia.

Zobacz też: Podegrodzie: drakońskie podwyżki za wywóz śmieci! Scheda po byłej wójcinie?

I tak wynagrodzenie zasadnicze Stanisława Banacha będzie wynosiło 4 tys. 700 zł, dodatek funkcyjny – 1 tys. 900 zł, dodatek specjalny – 40 procent sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego – 2 tys. 640 zł a dodatek stażowy – 20 procent wynagrodzenia zasadniczego – 940 zł. Po zsumowaniu wynagrodzenie miesięczne brutto wójta wynosi 10 tys. 180 zł.

Zobacz też: Podegrodzie: Gromala twardo o śmieciach: jaka władza, takie opłaty

Mimo że uchwała była podjęta w grudniu stawka ta obowiązuje od 22 listopada.

Kolejna ważna informacja z Urzędu Gminy jest taka, że Stanisław Banach już powołał swojego zastępcę. Został nim Stanisław Mazur wieloletni dyrektor Gimnazjum im. św. Jadwigi-Królowej Polski w Brzeznej. Warto dodać, że i Stanisław Banach z zawodu jest nauczycielem.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)