Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
03/01/2019 - 20:25

Podegrodzie: Była wójt została wiceburmistrzem Rabki-Zdroju

Z 12 lat doświadczenia samorządowego Małgorzaty Gromali, byłej wójt gminy Podegrodzie korzystać teraz będą mieszkańcy Rabki-Zdroju, gdzie została wiceburmistrzem.

Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, który zastąpił na tym stanowisku Ewę Przybyło scedował na nową wice wójt obowiązki związane z oświatą i inwestycjami.

Zobacz też: Wspólna Małopolska kusi swoją "apolitycznością". Kogo wciągnie na swe listy?

Gromala przez dwie ostatnie kadencje sprawowała funkcję wójta  gminy Podegrodzie. W ostatnich wyborach przegrała z reprezentującym Prawo i Sprawiedliwość Stanisławem Banachem.  Nie jest tajemnicą i sama Gromala tego nigdy nie ukrywała,  że o wynikach wyborów przesądził jej konflikt związany z prowadzeniem nowo wybudowanego Ośrodka Zdrowia w Brzeznej. Tuż przed wyborami około 2 tys. mieszkańców domagało się od Gromali, by w przychodni tej funkcjonował ośrodek prowadzony przez około 25 lat przez m.in. doktor Beatę Kozłowską, żonę obecnego marszałka województwa małopolskiego.

Zobacz też: Jak niedobra wójcina doktor Quinn skrzywdziła. Koniec Gromali w Podegrodziu

Wcześniej przez cztery lata od 2006 do 2010 roku była zastępcą wójta Raby Wyżnej a od 2002 do 2010 roku Szkoły Podstawowej w Podegrodziu.

Jeszcze przed wyborami samorządowymi Małgorzata Gromala została liderem rosnącego w siłę stowarzyszenia Wspólna Małopolska, która zrzesza grono liczących się samorządowców z terenu całego województwa takich jak choćby burmistrz Muszyny Jan Golba.

ES [email protected] Fot. archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)