Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
14/06/2021 - 17:55

Pociąg do Krakowa już nie tak oblegany. O nowej godzinie podróżowało mniej osób

Pisaliśmy o zmianie godziny odjazdu zwykle obleganego pociągu do Krakowa. Wcześniej była to 15.12, teraz, w nowym rozkładzie, odjazd przesunięto na godzinę 15.05. Postanowiliśmy sprawdzić czy wpłynęło to liczbę pasażerów. Zgodnie z obawami, na dworcu było znacznie mniej osób niż w miniony piątek.

Jak pisaliśmy wcześniej, od 13 czerwca nastąpiła zmiana w rozkładzie pociągów kursujących na trasie Nowy Sącz-Kraków. Do tej pory pociąg Kolei Małopolskich odjeżdżał w tym kierunku o 15.12. Było to problematyczne dla osób pracujących do 15, które miały spory problem, by na niego zdążyć. Ale wielu ta sztuka jednak się udawała. Po pracy szybko jechali do domów.

Teraz jest jeszcze gorzej. Pociąg odjeżdża bowiem już o 15.05. Alternatywą jest połączenie POLREGIO o 15.55. Jak ta zmiana wpłynęła na liczbę podróżujących? Postanowiliśmy to sprawdzić. Zgodnie z przypuszczeniami ludzi na peronie było znacznie mniej.

Na dworcu na pociąg oczekiwało zaledwie kilkanaście osób. Nie było tłumów, jak w poprzednich dniach. Nie zaobserwowaliśmy także żadnych spóźnionych. Wydaje się, że ci którzy wiedzieli, że nie zdążą na to połączenie, wybrali następne. Jak będzie w kolejnych dniach? Które połączenie będzie teraz najbardziej oblegane? Będziemy to sprawdzać. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.:MP)Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021