Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
03/01/2019 - 15:10

Po rezygnacji Poremby: obaj nie chcieli być radnymi, więc padło na Prokopowicza

Jakub Prokopowicz będzie nowym radnym Nowego Sącza. Zastąpi Martę Porembę, która zrezygnowała z mandatu, po objęciu funkcji dyrektora miejskiego Wydziału Inwestycji.

Po rezygnacji Poremby: obaj nie chcieli być radnymi, więc padło na Prokopowicza

Marta Poremba do niedawna była radną z okręgu nr 4 z listy Koalicji Nowosądeckiej. Od 1 stycznia 2019 roku piastuje funkcję dyrektora Wydziału Inwestycji  Urzędu Miasta. W związku z objęciem tej funkcji musiała zrzec się piastowanego mandatu radnej. Komisarz Wyborczy w Nowym Sączu wygasił jej mandat 31 grudnia ubiegłego roku.

Co w tej sytuacji?

Jak dowiedzieliśmy się w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Nowym Sączu pierwszeństwo w objęciu mandatu ma osoba z tejże listy, która uzyskała podczas wyborów, po Marcie Porembie, największą liczbę głosów. Warunek jest jednak taki, że taka osoba musi wyrazić zgodę na piastowanie mandatu.

Pierwszy w tej kolejności był Dariusz Józef Izworski, na którego zagłosowało 200 wyborców. Następny w kolejce był Robert Marek Berdychowski, na którego zagłosowało 198 wyborców.

- Obie te osoby nie wyraziły zgody na objęcie mandatu – mówi Grażyna Długosz, główny specjalista w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Nowym Sączu. – Obaj panowie złożyli na piśmie oświadczenie, że nie przyjmują mandatu.

Kolejny w kolejności na liście Koalicji Nowosądeckiej (okręg nr 4) pod względem liczby zdobytych głosów był Jakub Prokopowicz. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych uzyskał on 111 głosów.

- Pan Jakub Prokopowicz przyjął mandat radnego wczoraj – informuje pracownica Delegatury KBW w Nowym Sączu. Teraz Komisarz Wyborczy w Nowym Sączu wyda w najbliższym czasie postanowienie o obsadzeniu mandatu radnego miasta. Jakub Prokopowicz złoży ślubowanie, jakie składali wszyscy radni na najbliższej sesji Rady Miasta.

[email protected], Fot.arch. Sadeczanin. infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)