Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 lipca. Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
14/05/2019 - 22:05

Po co MOSiR zakłada nowe kamery? Przeciw wandalom i w trosce o bezpieczeństwo

Nowosądecki MOSiR posiada coraz więcej obiektów, z których nie wszystkie objęte były monitoringiem. W ostatnich dniach to się zmieniło i sieć kamer została rozbudowana.

Obiekty, które zostały podłączone do istniejącego już wcześniej monitoringu, to pumptruck oraz przylegający do niego parking na Alejach Piłsudskiego, będący potocznie nazwany "jojkiem", a także plac zabaw dla dzieci przy miasteczku rowerowym na ulicy Nadbrzeżnej. 

Zobacz. Nowy Sącz: Nie wszystkim podobają się zmiany w MOSiR. Jaka jest ich przyczyna?

- Robimy to z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców, którzy korzystają z naszej oferty. Prócz wymienionych obiektów w nowe kamery o wysokiej rozdzielczości wyposażyliśmy również basen oraz halę widowiskowo-sportową. Jeszcze w tym tygodniu cały system zostanie na nowo skonfigurowany - poinformował Marcin Rojna, dyrektor MOSiR w Nowym Sączu w rozmowie z portalem "Sądeczanin".

Z naszych informacji wynika, że we wspomnianych miejscach dochodziło do aktów wandalizmu, zaśmiecania terenu, a także łamania regulaminu obiektów. Obecnie pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mają stały podgląd na to, co dzieje się na tych terenach oraz możliwość zabezpieczenia nagrania.

Rozbudowany monitoring służy nie tylko do dbania o porządek. ale przede wszystkim o bezpieczeństwo i wygodę mieszkańców, korzystających z oferty MOSiR. 

MŚ ([email protected]).Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)