Po co były zmiany w kursowaniu autobusów MPK? W tym linii 7, 9 i 23
Dość zauważalne zmiany weszły w życie od 17 stycznia. Z takich zmian zadowoleni są z pewnością mieszkańcy osiedla Wólki. Do tej pory mieli do dyspozycji tylko autobus nr 36, który kursuje do centrum miasta. Teraz mają jeszcze jeden – nr 9.
Czytaj także: Nowy Sącz: prawie pięć godzin debaty. O spalarni odpadów i nie tylko
- Autobus linii 9 dawniej jeździł do ul. Konarskiego - tłumaczy Artur Maciuszek z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu. – Teraz „dziewiątka” ma wydłużoną trasę. Obecnie wspomniany autobus kursuje także przez ul. Ogrodową, Agaty Konstanty, Barbackiego, ulicę Żeglarską i Kościuszki.
Jak podkreśla nasz rozmówca sądecka spółka już od pewnego czasu rozważała pomysł, by wzmocnić komunikację miejską na osiedlu Wólki.
- Spotykaliśmy się w tej sprawie z przedstawicielem Zarządu osiedla i przedstawicielami mieszkańców, ale nie udało się wtedy wypracować jakiegoś konsensusu - dodaje Maciuszek.. – Dlatego też teraz wybraliśmy taką opcję puszczając przez osiedle Wólki autobus linii 9. Chodziło nam o szybkie połączenie z Alejami Batorego i głównym węzłem przesiadkowym, jakim jest dworzec MPK.
Od 17 stycznia zmiany nastąpiły również na linii nr 7 i 23. Autobusy tych linii są najbardziej popularne w Nowym Sączu. Korzysta z nich mnóstwo pasażerów. Co w tym wypadku się zmieniło?
Nastąpiły korekty odjazdów w godzinach od 10 do 13 w dni robocze.
- Zostały wydłużone czasy odjazdów pomiędzy kursami początkowymi. Do momentu wprowadzenia tych zmian autobusy kursujące na tych liniach jeździły co dziesięć minut, a od 17 stycznia będą jeździły co piętnaście minut.
Z obserwacji sądeckiego MPK wynika, że w tych godzinach w autobusach na tych liniach jeździ mniej pasażerów.
- Natomiast do godziny 10 i po godz. 13 w częstotliwości kursowania autobusów linii 7 i 23 nic się nie zmieni. Cały czas monitorujemy sytuację, jeśli chodzi o wprowadzone zmiany. Na razie nie mamy żadnych negatywnych sygnałów od pasażerów – dodaje Maciuszek.
Linia 9 – zmiana trasy przejazdu.
TAM (kierunek Bohaterów Orła Białego): Ogrodowa – Park, Ogrodowa, Konstanty, Barbackiego, Żeglarska, Kościuszki i dalej własną trasą.
POWRÓT (kierunek Ogrodowa – Park): …Dworzec MPK stan. 1, Aleja Batorego, Aleja Wolności, Długosza, Konarskiego, Jagiellońska, Mickiewicza, Pola, Wolskiej, Barbackiego, Konstanty, Ogrodowa, Ogrodowa – Park.
Rozkład jazdy:
[email protected], fot. TK.