Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
05/04/2024 - 13:05

Piwniczna-Zdrój: tu czeka na ciebie ławka olbrzyma Kicarza, tyrolka, aleja dzikich zwierząt i romantyczny pomost

Kompleks, który na początku mówiono tylko w kontekście sportowców i rowerzystów zamienia się z dnia na dzień w prawdziwy raj dla całych rodzin. Zobaczcie, jakie nowe atrakcje czekają na Was w tym miejscu.

Już wcześniej centrum zrobione na Nakle wyglądało imponująco. Fantastyczne ścieżki pieszo – rowerowe, specjalny most, który ma połączyć to miejsce z trasą EuroVelo a w sytuacji krytycznej, dzięki łatwym w opuszczaniu blokadom, może służyć jako przejazd dla pogotowia a nawet straży pożarnej. No i przede wszystkim budynek z pełnym węzłem sanitarnym: prysznicami i ubikacjami oraz wyposażeniem do szybkiej naprawy czy serwisu rowerów, dla tych którzy tu przyjadą na dłużej. Do tego estetyczne, nowoczesne elementy małej architektury – ławki, kosze, lampy ledowe. Jest też mała siłownia i pumptrack, plac zabaw dla dzieci. Prawdziwe „wow”.

To właśnie ta niesamowita infrastruktura i otoczenie zadecydowały o tym, że piwniczańskie Nakło już trzeci raz z rzędu, na trzy dni, zamieni się we wrześniu za sprawą Festiwalu Biegowego w biegową stolicę Polski. Tu również odbędzie się w tym samym czasie Festiwal Lachów i Górali.

Jednak zgodnie z zapowiedziami samorządu, to miejsce nadal doposażane jest o kolejne atrakcyjne elementy. 

Pięknie! W Piwnicznej-Zdroju montują właśnie budki lęgowe dla ptaków

- Cały czas realizujemy koncepcję wzbogacania Nakła o takie elementy, które dedykowane są beneficjentom tego miejsca, obok sportowców, czyli rodzinom z dziećmi. Tym samym powstała alejka z rzeźbami zwierząt występujących u nas, czyli między innymi wilków czy niedźwiedzi, które wykonał artysta z Nowego Targu. Jest też ustawiona ogromna ławka na dwa metry wysoka i na 5 metrów długa, która nawiązuje do legendy o olbrzymie Kicarzu. Przed świętami udało nam się też oddać do użytku długo wyczekiwaną przez dzieciaki tyrolkę. Powstały też altany, w których można się schronić przed słońcem czy deszczem i pogrillować. No i jest już romantyczny pomost nad oczkiem wodnym – wylicza burmistrz Dariusz Chorużyk.  

Na tym jednak nie koniec, bo lada dzień zacznie tu działać dodatkowych 40 punktów świetlnych. Cała instalacja podziemna jest już gotowa, został jeszcze tylko montaż samych słupów i lamp ledowych. – To dodatkowe oświetlenie jest między innymi po to, by z Nakła można było korzystać bezpiecznie również w godzinach wieczornych. Tak, żeby to miejsce jak najdłużej tętniło życiem – zaznacza burmistrz. A jak Wam się podoba teraz to miejsce? ([email protected] Fot.: UMiG w Piwnicznej-Zdroju) © Materiał chroniony prawem autorskim

Piwniczna-Zdrój: Nakło to już prawdziwy raj dla rodzin! Zobaczcie, jakie cuda tu na Was czekają
Kompleks, który na początku mówiono tylko w kontekście sportowców i rowerzystów zamienia się z dnia na dzień w prawdziwy raj dla całych rodzin. Zobaczcie, jakie nowe atrakcje czekają na Was w tym miejscu.


Dziękujemy za przesłanie błędu