Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
29/11/2018 - 12:25

Piwniczna-Zdrój: Nie można zwolnić zastępcy byłego burmistrza, bo został radnym?

Trwa druga sesja w Piwnicznej-Zdroju. I okazało się, że urząd nie może zwolnić zastępcy poprzedniego burmistrza Mariusza Lisa, bo ten został radnym.

Sesja w Piwnicznej-Zdroju jeszcze trwa, ale już możemy przekazać, że informacją, która zelektryzowała radnych najmocniej, była ta, która dotyczyła zastępcy byłego już burmistrza Zbigniewa Janeczka.

Jak usłyszeli zebrani radni, w sytuacji gdy Mariusz Lis został radnym, nowy burmistrz Dariusz Chorużyk nie może go zwolnić ze stanowiska piastowanego wcześniej w Urzędzie Miasta i Gminy, bo z dniem 22 listopada, w ślad za zaprzysiężeniem, Lis został radnym.

Zobacz też:  Burmistrz Chorużyk zapowiada przegrupowanie w urzędzie. Będą "czystki"?

W tej sytuacji ostatnim dniem, w którym można było wypowiedzieć mu stosunek pracy był dzień poprzedzający zaprzysiężenie, czyli 21 listopad. Tyle, że wtedy jeszcze oficjalnie rządził Janeczek, z którego komitetu Lis wywalczył mandat radnego.

Jednocześnie Lis nie może pobierać wynagrodzenia, jakie otrzymywał jako zastępca burmistrza, bo formalnie jest na urlopie bezpłatnym. I nawet jeśli burmistrz Chorużyk zdecyduje się go zwolnić, to musi to zrobić przy zachowaniu trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, który liczyć się będzie dopiero od dnia wygaśnięcia mandatu radnego.

No chyba, że Mariusz Lis sam zdecyduje się rozstać z piwniczańskim magistratem.

ES [email protected] Fot.: screen piwniczna.sesja.plDziękujemy za przesłanie błędu