Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
11/09/2021 - 12:20

Piwniczna Zdrój: już rozchodzą się te smakowite zapachy. Kulinarny konkurs

Już rozchodzą się smakowite zapachy na terenie 12. Festiwalu Biegowego na Nakle w Piwnicznej Zdroju. Trudno nie przystanąć i skosztować tych wspaniałych rarytasów, które przywiozłę panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Sądecczyzny i nie tylko.

Czego na tych stoiskach nie ma. Są pyszne zupy, takich, których nie ma w innych regionach, są smakowite pierogi, gołąbki z różnym nadzieniem. Jest tradycyjny swojski chleb pieczony na tradycyjnym piecu chlebowym. Kto pamięta jego niepowtarzalny zapach i smak. Z pewnością są tacy, a ci, którzy nie znają tego smaku już powinni spieszyć na terenie Nakła, gdzie odbywa się 12. Festiwal Biegowy w Piwnicznej Zdroju do stoisk kulinarnych, by go skosztować.

Już za chwilę rozpocznie się konkurs kulinarny. Pracę zacznie komisja, która wybierze tę najlepszą potrawę. Pyszności jest naprawdę mnóstwo. Nie, nie. Wszystkiego nie zdradzimy. Zapraszamy do stoisk.

Organizatorem konkursu „Tradycyjna Potrawa Sądecka” jest Fundacja Sądecka oraz Społeczno – Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”.

Wspomniany konkurs to nie tylko zgromadzenie wiedzy o potrawach regionalnych, ale też wyszukanie potraw regionalnych, które mogą stać się wizytówką ziem lachowskich lub góralskich, ale również ich promocja. Konkurs jest też doskonałą okazją do wymiany doświadczeń kulinarnych pomiędzy uczestnikami. Buduje również tożsamość kulturową w oparciu o ciągłość tradycji przekazywaną z pokolenia twórców na dzieci i młodzież

Podczas konkursu można będzie oddać głos na kuponach dostępnych podczas trwania konkursu i gromadzonych w specjalnej urnie.

[email protected], fot. IM.

Piwniczna Zdrój: już rozchodzą się te smakowite zapachy. Kulinarny konkurs czas zacząć [ZDJĘCIA]
Już rozchodzą się smakowite zapachy na terenie 12. Festiwalu Biegowego na Nakle w Piwnicznej Zdroju. Trudno nie przystanąć i skosztować tych wspaniałych rarytasów, które przywiozłę panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Sądecczyzny i nie tylko.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu