Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
04/03/2019 - 16:05

Piwniczna-Zdrój: Jest pierwiastek żeński. A co z byłym sekretarzem?

Edyta Brongiel była sekretarz Nowego Sącza ściska dziś ręce współpracownikom w nowym miejscu pracy, czyli w Urzędzie Miasta i Gminy w Piwnicznej Zdroju. Tyle, że w Urzędzie nadal będzie też pracował były sekretarz gminy Włodzimierz Grucela. Czy to znaczy, że etatów w magistracie przybywa?

Co zadecydowało o tym, że to właśnie Edyta Brongiel zastąpi Włodzimierza Grucelę na stanowisku sekretarza w Piwnicznej-Zdroju? – Doświadczenie. To kobieta a kobiety są bardziej drobiazgowe, wnikliwe i bardziej ułożone, mają większe zdolności dyplomatyczne – wylicza zalety nowego współpracownika burmistrz Dariusz Chorużyk. – Chciałem na tym stanowisku czegoś zupełnie innego niż do tej pory. Pan Grucela był znany wszystkim i sam wszystkich znał przez to czasem trudno mu było być takim twardym urzędnikiem. Pani Brongiel nie zna tu nikogo a ja chciałem wprowadzić tu taki profesjonalizm. Chcę żeby to był urząd miejski a nie wiejski – dodaje włodarz gminy.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: Grucela był sekretarzem od zawsze, teraz chcą go wymienić

Chorużyk nie ukrywał też już po wyborze swojego zastępcy – a stanowisko to piastuje były burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko, że w gronie zarządu gminy niezbędny jest wręcz pierwiastek żeński.

Ale wrócimy do byłego sekretarza. Włodzimierz Grucela jest związany z Urzędem Miasta i gminy od początku funkcjonowania samorządu i od początku – już przy ogłaszaniu konkursu na stanowisko sekretarza – burmistrz zastrzegał, że nie ma zamiaru rezygnować z jego doświadczenia i chce go – choć już nie jako sekretarza – zatrzymać w urzędzie. Jakie zatem Grucela będzie sprawował teraz stanowisko?

- To wszystko zależy od pani sekretarz czy na przykład pan Grucela przejmie kadry. Na razie przejął etatowo stanowisko po panu Dariuszu Izworskim, który od niedawna pracuje w Urzędzie Miasta w Nowym Sączu. Etatowo zatem się zmieściliśmy, nie zwiększyliśmy ilości etatów, nie mamy przerostów zatrudnienia. Obrazowałem to radnym na ostatniej sesji. A co docelowo będzie robił pan Grucela? Na pewno nie będzie się zajmował promocją – mówi Chorużyk.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne UM w NS

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu