Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
03/06/2018 - 14:55

Pierogi z suszonymi śliwkami są najlepszą tradycyjną potrawą sądecką [ZDJĘCIA]

Pierogi z suszonymi śliwkami są najlepszą tradycyjną potrawą sądecką - tak zadecydowało jury podczas VI Zjazdu Sądeczan, które oceniało potrawy przygotowane na konkurs Tradycyjna Potrawa Sądecka. Zwycięska potrawę przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości Krasne Potockie.

W tym roku w jury zasiadali sami panowie Zenon Szewczyk, przewodniczący komisji, Marek Zborowski, Kazimierz Gizicki, Jerzy Bochyński, Marian Mólka i Grzegorz Fecko. W rywalizacji wzięło udział 12 Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń oraz trzech przedstawicieli branży gastronmiomiczno-usługowej.

W kategorii branża gastronomiczno-usługowa w rywalizacji zaprezentowano trzy potrawy zupa ciurka z nutą jagnięciny przygotowana przez Restaurację Czarna Owca, starodawna zupa podegrodzka zaprezentowana przez Zygmuntówkę i nasze tradycyjne chleby z Piekarni Domowej, czyli chleb z czarnuszką, chleb ze słonecznikiem i siemieniem lnianym. I to właśnie chleby okazały się kluczem do sukcesu i zdobycia pierwszego miejsca.

Zobacz też: Super zabawa, eksplozja folkloru i pyszności kuchni regionalnej [ZDJĘCIA]

O wiele trudniejsze dla jury okazało się wyłonienie najsmaczniejszej przygotowanych przez nasze lokalne koła gospodyń wiejskich. Sędziowie podkreślali, że poprzeczka z roku na rok idzie w górę.

I tak pierwsze miejsce przypadło Kołu Gospodyń Wiejskich z miejscowości Krasne Potockie, które podbiły serca Pierogami z suszonymi śliwkami z sosem maślano miodowym z orzechami.

II miejsce za zupę kminkową z grzankami zajęły gospodynie ze Stowarzyszenia Mostki Razem.

Zobacz też: Już wystartował Zjazd Sądeczan. Super zabawa i pyszności. Przybywajcie

III miejsce paniom z Koła Gospodyń Wiejskich ze Stadeł, które serca smakoszy podbiły kapuśniakiem na żeberkach.

Nagrodę publiczności otrzymało Stowarzyszenie KGW „Nasza Ziemia Zagorzyn” za kurzynkę w sosie.

Zwycięzcom oprócz laurów najlepszych przypadły w udziale nagrody finansowe w wysokości 700, 400 i 300 złotych. Piekarnia Domowa wygrała z kolei kampanię medialną na portalu Sądeczanin o wartości 3 tysięcy złotych.

Mamy też jeszcze jedną dobrą wiadomość – już niebawem opublikujemy przepisy na zwycięskie potrawy.

ES [email protected] Fot.: ES

Konkurs kulinarny podczas Zjazdu Sądeczan [ZDJĘCIA]
Zobaczcie jak suto zastawione były stoły kół gospodyń wiejskich, firm i lokalnych stowarzyszeń, biorących udział w konkursie kulinarnym podczas Zjazdu Sądeczan 2018. Wszyscy chcieli spróbować ich specjałów.


Dziękujemy za przesłanie błędu