Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
03/08/2020 - 10:15

Piękna pogoda i tłumy w Muszynie. Każdy kwałek uzdrowiska był zajęty [ZDJĘCIA]

Pogoda sprzyja wypoczynkowi w górach. Tłumy pojawiły się w Muszynie. W niedzielę, 2 sierpnia goście zajęli niemal każdy kawałek miejskiej przestrzeni w uzdrowisku. Ogromną popularnością cieszą się trasy rowerowe, duże zainteresowanie jest również weekendowymi pociągami na trasie Muszyna-Poprad.

Ogrody Sensoryczne oraz Baśni i Legend na Suchej Górze, a oprócz tego Ogrody Biblijne przy kościele pw. św. Józefa i Ogrody Magiczne na Zapopradziu w upalny weekend zapełniły się zwiedzającymi. Są to ulubione miejsca spacerów, również w ciągu tygodnia.

Dzieci najbardziej upodobały sobie woliery z egzotycznymi ptakami, jak również Ogrody Baśni i Legend na stokach Suchej Góry, poświęcone tajemniczemu światowi muszyńskich baśni i legend.Jest tutaj chatka młynarza, suchy strumyk z kołem młyńskim, chatka Oryny, uznanej za czarownicę, która została stracona na muszyńskim rynku. Są też jaskinie zbójników, baszta ze studnią z muszyńskiego zamku, która nawiązuje do legend związanych ze skarbami.

Od ponad tygodnia pogoda dopisuje, słupki rtęci podskoczyły w słońcu do trzydziestu stopni, więc zapełniły się również baseny na Zapopradziu. Nie mniejszą popularnością cieszą się ścieżki rowerowe, w tym EuroVelo11 (VeloNatura) bardzo dobrze oznakowane. W wielu miejscach gminy ustawiono rowery, a na nich zamontowano drogowskazy dla cyklistów.

Duże zainteresowanie jest też weekendowymi pociągami na trasie Muszyna-Poprad. Niektórzy uczestnicy wycieczek na Słowację przyjeżdżają z Nowego Sącza, a nawet z odległego Krakowa, aby zwiedzić pieszo lub rowerem Plavec, Starą Lubovnę, Podoliniec, Spiską Belę, Keżmarok czy malownicze miasto Poprad, położone u stóp Tatr Wysokich. 

(MK) fot. aut.

Piękna pogoda i tłumy gości w Muszynie. Co najchętniej odwiedzają?
Piękna pogoda sprzyja wypoczynkowi w górach. Tłumy pojawiły się w Muszynie. W niedzielę, 2 sierpnia goście zajęli niemal każdy kawałek miejskiej przestrzeni w uzdrowisku. Ogromną popularnością cieszą się trasy rowerowe, duże zainteresowanie jest również weekendowymi pociągami na trasie Muszyna-Poprad.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)