Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
06/11/2022 - 16:15

Paszyn – Mogilno: w końcu ta droga będzie wyglądała jak należy i będzie chodnik

16,9 mln złotych – to kwota, którą starostwu udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na gruntowną przebudowę drogi powiatowej Paszyn – Mogilno. Inwestycja ma zacząć się jeszcze w tym roku.

Paszyn – Mogilno: w końcu ta droga będzie wyglądała jak należy

Zobacz też: Przerwy w dostawie prądu. Zobacz harmonogram dla Sądecczyzny

Za kwotę blisko 27,8 miliona złotych – z wkładem własnym powiatu ma zostać kompleksowo przebudowa droga powiatowej Paszyn – Mogilno – Krużlowa na odcinku 4,5 kilometra. To bardzo trudna inwestycja, bo obejmuje budowę drogi niemal od „zera”. Zanim drogowcy położą pierwsze warstwy asfaltu, trzeba wcześniej odbudować umocnienia od strony potoku, korpus drogowy, podbudowy oraz odwodnienie.

Zobacz też: Taka technologia. Co drogowcy montują w tej powiatówce?

W planie jest również modernizacja 3 mostów i budowa chodników na odcinku w sumie1,3 km. Inwestycja również zostanie podzielona na etapy.

- Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, ale także komfort jazdy kierowców to dla nas priorytety - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Dlatego w modernizację dróg i budowę chodników inwestujemy co roku wiele milionów złotych starając się pozyskiwać środki zewnętrzne, aby nie obciążać budżetu Powiatu. Dzięki temu możemy wykonywać coraz więcej inwestycji w różnych miejscach Sądecczyzny. ([email protected] Fot.: MO / Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu)

Paszyn – Mogilno: w końcu ta droga będzie wyglądała jak należy
16,9 mln złotych – to kwota, którą starostwu udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na gruntowną przebudowę drogi powiatowej Paszyn – Mogilno. Inwestycja ma zacząć się jeszcze w tym roku. Fot.: MO / Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu