Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 1 listopada. Imieniny: Konrada, Seweryny, Wiktoryny
06/05/2019 - 15:45

Parkingowa łamigłówka przy ulicy Piotra Skargi

Parking powrócił do użytku w kwietniu i służy mieszkańcom, choć w nieco innej formie niż funkcjonował przed laty. Warto zapoznać się z jego oznakowaniem, gdyż kilku kierowców skarżyło się, że otrzymali zawiadomienia, bo nie zastosowali się do nowych reguł.

Co najbardziej rzuca się w oczy przy porównaniu tego parkingu sprzed lat do obecnego? Otóż jego umiejscowienie po drugiej stronie ulicy niż w latach ubiegłych. To jednak nie jest problemem, bo kierowcy nawet nie zapoznając się ze znakami do tej zmiany szybko się zaaklimatyzowali.

Rzecz w tym, że podział na strefy sprawia, iż nieświadomie można narazić się na znalezienie za wycieraczką dokumentu od kontrolera. Chcąc zaparkować w części od Rynku do ulicy Franciszkańskiej objęci jesteśmy terenem strefy A, natomiast dalej obowiązuje już strefa B. Różnica jest taka, że w tej pierwszej godzina kosztuje nas 2 złote, natomiast w drugiej jest to złotówka.

Problem pojawia się również w tym, iż na ulicy Piotra Skargi nie ma parkomatu. Chcąc więc zaopatrzyć się w bilet postojowy musimy się nieco pofatygować. Tutaj również pojawia się znak zapytania, do którego urządzenia się skierować? Najbliższy parkomat strefy A znajduje się w Rynku, a ten do strefy B jest przy Placu 3 Maja.

Warto zwrócić na to uwagę, aby nie przepłacać parkując na strefie B, a także żeby nie narażać się na wezwanie zostawiając pojazd na strefie A myśląc, że jesteśmy jednak na tych tańszych miejscach.

MŚ ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)