Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
19/06/2020 - 19:20

Pacjentka sądeckiego szpitala zakażona koronawirusem. Oddział zamknięty

Oddział chirurgii ogólnej i naczyniowej Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu został zamknięty aż do odwołania po tym, jak u 90-letniej pacjentki z powiatu nowosądeckiego, która trafiła na wspomniany oddział zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem. Odsuniętych od pracy i poddanych kwarantannie zostało 14 osób personelu medycznego oraz dwie salowe.

W środę, 17 czerwca, na oddział chirurgii ogólnej Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu przyjęta została 90-letnia pacjentka. Standardowo została podjęta testowi pod kątem koronawirusa. Wczoraj wynik badania, okazał się niestety pozytywny.

- Pacjenta po tym, jak stwierdzono, że jest zakażona koronawirusem został przetransportowana do jednoimiennego szpitala w Krakowie – mówi Agnieszka Zelek-Rachtan, rzecznik prasowy sądeckiego szpitala. – Pacjenci, którzy przebywali w sali z pacjentką zakażoną zostali przeniesieni na oddział zakaźny w sadeckim szpitalu.

Pozostali pacjenci , którzy są leczeni w oddziale chirurgii ogólnej i naczyniowej będą przebywać w szpitalu przez najbliższe siedem dni. W tym czasie będą mieli wykonany wymaz na obecność koronawirusa.

Kwarantannie zostało poddanych 14 osób personelu medycznego (10 pielęgniarek, czterech lekarzy, dwie salowe).

Te 16 osób zostanie także poddanych testom na koronawirusa dopiero po weekendzie. Musi minąć bowiem siedem dni od czasu pierwszego kontaktu z zarażoną 90-latką.

Pacjentami przebywającymi w oddziale chirurgii ogólnej i naczyniowej opiekuje się nowy personel lekarski i pielęgniarski. Pracują w pełnych zabezpieczeniach sanitarnych.

Na oddziale chirurgii ogólnej wciąż przebywa około 30 pacjentów, które również zostaną poddane testom.

Wspomniany oddział jest zamknięty. Pacjenci z naszego regionu , którzy muszą trafić pod opiekę lekarzy chirurgów i chirurgów naczyniowych (przypadki ostre) są przewożeni do szpitali ościennych.

[email protected], Fot. IMDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)