Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
12/08/2018 - 16:50

Oni rządzą w szkołach i przedszkolach. Dyrektorskie powołania

Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak powołał trzynaście osób na stanowiska dyrektorów w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych działających na terenie miasta.

Dziewięć osób piastowała do tej pory dyrektorską funkcję. W tym roku, by kierować dalej powierzonymi im placówkami musieli stanąć do konkursu.

Konkursy odbyły się w: Miejskim Przedszkolu nr 18, Miejskim Przedszkolu nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza, Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Kochanowskiego, Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Zespole Szkół nr 4, Zespole Szkół Samochodowych im. Inż. Tadeusza Tańskiego i w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

W wyniku przeprowadzonych konkursów dotychczasowi dyrektorzy pozostali na swoich stanowiskach. Będą oni kierować swoimi placówkami przez pięć kolejnych lat. 

Natomiast w czterech placówkach oświatowych w mieście funkcję dyrektorów będą piastowały nowe osoby. W trzech przypadkach było to związane z przejściem na emeryturę poprzedników nowych dyrektorów, a w jednym przypadku osoba pełniąca tę funkcję zrezygnowała z pracy.

Na pięciu lat otrzymali ponownie powołania:

Barbara Borek – Miejskie Przedszkole nr 18 w Nowym Sączu
Irena Małek – Miejskie Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowym Sączu
Jolanta Bodziony – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sączu
Andrzej Hasslinger – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu
Hanna Śpiewak–Chłopkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Nowym Sączu
Zenon Ćwik – Zespół Szkół nr 4 w Nowym Sączu
Andrzej Góra – Zespół Szkół Samochodowych im. Inż. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu
Milenia Małecka-Rogal – Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.
 

Nowymi dyrektorami zostali:

Renata Gajdosz w Szkole Podstawowej nr 14 im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu (poprzednim dyrektorem była Irmina Michałowicz- Hajduk)
Renata Czop w Szkole Podstawowej nr 17 im Kurierów Sądeckich w Nowym Sączu (poprzednim dyrektorem była Mieczysława Nieć)
Beata Mac w Szkole Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jana Pawła II w Nowym Sączu (poprzednim dyrektorem była Halina Węgrzyn)
Sławomir Szczerkowski w Zespole Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu (poprzednim dyrektorem była Antonina Dzikowska).
 

[email protected], Fot. UM w Nowym Sączu

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu