Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
03/11/2021 - 10:45

To ona sprawuje pieczę nad pieniędzmi w gminie Nawojowa. Ile zarabia?

Stanowisko skarbnika w Urzędzie Gminy Nawojowa zajmuje Elżbieta Szczepaniak. To ona czuwa nad budżetem sądeckiej gminy i wie wszystko o jej przychodach i wydatkach. Czy tak odpowiedzialna praca jej się opłaca?

Zobacz również: Zarobki wójta Nawojowej to dużo czy mało? Sprawdzamy oświadczenie majątkowe Stanisława Kiełbasy

Nie jedna osoba mogłaby uczyć się od Elżbiety Szczepaniak oszczędzania. W oświadczeniu majątkowym za rok 2020 wykazała, że zgromadziła 150 tysięcy złotych oszczędności na swoim koncie. Te pieniądze są współwłasnością z mężem. Skarbnik gminy ma również udział w Gminnej Spółdzielni „SGH” w Nawojowej w wysokości 400 złotych. Szczepaniak nie miała w poprzednim roku żadnych kredytów ani pożyczek do spłacenia.

Razem z mężem posiada dom o powierzchni 160 metrów kwadratowych, którego wartość wyceniono na 350 tysięcy złotych. Małżeństwo ma również dwie działki (25 i 28 arów) oraz budynek gospodarczy. Łączna wartość działek i budynku to ponad pół miliona złotych. W oświadczeniu majątkowym skarbnik gminy Nawojowej czytamy również, że posiada ona gospodarstwo o powierzchni ponad 2 ha.

Elżbieta Szczepaniak za opiekowanie się gminnymi pieniędzmi zarobiła w 2020 roku 98 766,99 złotych (jest to kwota brutto). Jak wynika z oświadczenia majątkowego pani skarbnik, jej mąż zarobił 2,5 razy mniej (39 tysięcy złotych). Elżbieta Szczepaniak wskazała również pieniądze pozyskane z dotacji na budowę przyłącza kanalizacyjnego (2 tys. złotych) oraz ze świadczenia wychowawczego i programu „Dobry start” (6 tys. złotych).

Dla porównania skarbnik sąsiedniej gminy Łabowa, Lucyna Fiut, za pracę dla Urzędu Gminy oraz jako główna księgowa w trzech jednostkach gminnych łącznie zarobiła w poprzednim roku niecałe 85 tysięcy złotych. Z kolei na konto Małgorzaty Witteczek, skarbnik gminy Kamionka Wielka, wpłynęło ponad 112 tysięcy złotych. (s.siwulska@sadeczanin.info, zdjęcie ilustracyjne – Pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu