Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
02/11/2019 - 16:00

Ojciec prezydenta Jan Duda został przewodniczącym małopolskiego sejmiku

W małopolskim sejmiku z końcem października zakończyły się powyborcze układanki. W związku z uzyskaniem nominacji poselskich przez Annę Pieczarkę i Rafała Bochenka, sejmik zdecydował o wyborze nowego członka zarządu województwa małopolskiego, a także wybrał nowego przewodniczącego. Został nim prof. Jan Duda z klubu Prawa i Sprawiedliwości, ojciec prezydenta.

Za wyborem na stanowisko przewodniczącego sejmiku prof. Jana Dudy z klubu Prawa i Sprawiedliwości głosowało trzydziestu sześciu radnych, dwudziestu pięciu  było za, jeden  radny przeciw, a dziesięciu wstrzymało się od głosu.

Czytaj też Kto ich zastąpi? Wicher, Nowogórska i Durlak zwalniają posady radnych

Jan Duda mieszka w Krakowie. Jest profesorem nauk technicznych i wykładowcą na Akademii Górniczo-Hutniczej. W sejmiku zasiada od 2014 roku.

Mandat poselski zdobyła też Anna Pieczarka, która zasiadała w zarządzie sejmiku. Jej miejsce zajmie terasz Edward Czesak z Brzeska. Z wykształcenia jest inżynierem mechanikiem. W latach 1998–2002 pełnił funkcję przewodniczącego rady miasta i gminy Brzesko. Ma również bogate doświadczenie w pracy parlamentarnej, był posłem V, VI i VII kadencji. W latach 2015-2019 sprawował funkcję posła do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.

Czytaj też Pierwsze sweet focie sądeckich posłów debiutantów. Nareszcie w Sejmie [ZDJĘCIA] 

Za jego wyborem głosowało trzydziestu sześciu radnych, dwudziestu pięciu  było za, jeden  radny przeciw, a dziesięciu  radnych - wstrzymało się od głosu. (jm) fot. UMWMDziękujemy za przesłanie błędu