Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
27/08/2019 - 18:30

Obidza: Śmigłowiec LPR w akcji. Poparzona kobieta zabrana do szpitala [ZDJĘCIA]

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego leciał dzisiaj ponownie na ratunek. Tym razem na Sądecczyznę. W jednym z domów w Obidzy, niewielkiej miejscowości w gminie Łącko doszło najprawdopodobniej do rozszczelnienia się pieca CO. W jego wyniku ucierpiała kobieta. Została poparzona parą wodną. Poszkodowana trafiła do szpitala w Krakowie.

Służby ratownicze zostały zaalarmowane o zdarzeniu kilka minut po godz. 15. Do Obidzy pomknęły na sygnale karetka pogotowia ratunkowego, policja i wozy strażackie z Nowego Sącza, Kadczy, Obidzy oraz Jazowska.

Z pierwszych informacji, które otrzymali ratownicy wynikało, że w jednym z domów w tej miejscowości najprawdopodobniej rozszczelnił się piec CO.  W tym czasie w budynku przebywały trzy osoby.

- Kobieta najprawdopodobniej rozpalała w piecu - mówi mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji. - Wtedy doszło do jego rozsadzenia. W wyniku tego zdarzenia została dotkliwie poparzona.

Ratownicy działający na miejscu zdarzenia zdecydowali się od razu wezwać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lądował on na boisku sportowym w Jazowsku, znajdującym się przy głównej drodze w kierunku Łącka. Miejsce do lądowania zabezpieczali strażacy.

Poparzona kobieta została przewieziona karetką do Jazowska.

- Poszkodowana została przetransportowana lotniczą karetką do szpitala - dodaje rzecznik małopolskiej policji. - Na miejscu zdarzenia pracują policjanci. Wykonują oględziny. W tej sprawie zostaną powołani biegli, którzy będą ustalać, co było przyczyną tego zdarzenia.

Pozostałym dwóm osobom, które w tym czasie przebywały w budynku nic się, na szczęście, nie stało.

Strażacy sprawdzili budynek. Konstrukcja budynku nie ucierpiała.

[email protected], fot. fb/OSP Kadcza.

Śmigłowiec LPR w akcji. Poparzona kobieta zabrana do szpitala
Służby ratownicze zostały zaalarmowane o zdarzeniu kilka minut po godz. 15. Do Obidzy pomknęły na sygnale karetka pogotowia ratunkowego, policja i wozy strażackie z Nowego Sącza, Kadczy, Obidzy oraz Jazowska.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe