Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
31/08/2023 - 09:25

Oberwanie chmury nad Grybowem. Nieprzejezdne drogi, podtopione budynki [FILM]

W środę w godzinach wieczornych nad Sądecczyzną znów przeszła gwałtowna burza, której towarzyszył ulewny deszcz. Żywioł najbardziej dał się we znaki mieszkańcom Grybowa. Wiele domów oraz budynków gospodarczych i usługowych było podtopionych. Niektóre drogi były nieprzejezdne. Strażacy mieli pełne ręce roboty. Co chwilę odbierali zgłoszenia od mieszkańców, którzy potrzebowali ich pomocy.

To była bardzo pracowita noc dla strażaków z Sądecczyzny. W środę w godzinach wieczornych nad naszym regionem znów przeszła gwałtowna burza, której towarzyszył ulewny deszcz. Żywioł najbardziej dał się we znaki mieszkańców Grybowa. Wystarczyła chwila intensywnego deszczu, aby niektóre ulice zamieniły się w rzeki. Nieprzejezdna była również droga krajowa 28, która przebiega przez Grybów łącząc Zator, Wadowice, Suchą Beskidzką, Limanową z Jasłem, Krosnem, Przemyślem i granicą z Ukrainą. Przez kilka godzin ta trasa była nieprzejezdna. 

Zobacz też Nawałnica przeszła nad Sądecczyzną. Żywioł wyrządził wiele szkód [ZDJĘCIA] 

Woda wdzierała się również do domów, sklepów i budynków gospodarczych. Mieszkańcy robili wszystko co tylko było w ich mocy, aby ratować swój dobytek. Niestety, czasem byli bezsilni i nie obyło się bez pomocy strażaków, którzy jeździli od jednego domu do drugiego. 

Zobacz też Wichura i potężna ulewa na Sądecczyźnie. Uszkodzone dachy, drogi zamieniły się w rzeki [ZDJĘCIA]

Strażacy dwukrotnie interweniowali na Osiedlu Biała Wyżna, gdzie wypompowywali wodę z zalanych posesji. Przy ulicy Węgierskiej, Parkowej i Grunwaldzkiej w Grybowie ratowali domy, do których wdzierała się woda. Podobna sytuacja była w Białej Niżnej, gdzie także kilkakrotnie interweniowali.

Strażacy pracowali również przy ulicy Kościuszki i Sośnie Dolne w Grybowie, a także w Wyskitnej, Siołkowej i Białej Niżnej, gdzie przetykali niedrożne przepusty albo zabezpieczali drogi zalane przez wodę. ([email protected] Fot. OSP Kąclowa, OSP Krużlowa Wyżna - dziękujemy!)

Oberwanie chmury nad Grybowem. Nieprzejezdne drogi, podtopione budynki
W środę w godzinach wieczornych nad Sądecczyzną znów przeszła gwałtowna burza, której towarzyszył ulewny deszcz. Żywioł najbardziej dał się we znaki mieszkańcom Grybowa. Wiele domów oraz budynków gospodarczych i usługowych było podtopionych. Niektóre drogi były nieprzejezdne. Strażacy mieli pełne ręce roboty. Co chwilę odbierali zgłoszenia od mieszkańców, którzy potrzebowali ich pomocy.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu