Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
13/08/2020 - 11:15

O tym miejscu świat zapomniał. A mieszkańcy Przetakówki chcą tylko chodnika...

Miasto rusza z budową kolejnych chodników w Nowym Sączu. Są jednak osiedla, na których mieszkańcy nie mogą doczekać się podobnych inwestycji od wielu lat. Mimo że na szali jest ewidentnie ich bezpieczeństwo. Tak jest na osiedlu Przetakówka w okolicy ulicy Generała Andrzeja Galicy.

Zobacz też: Zamknęli plac zabaw na sądeckich Plantach? Jest żółta taśma

- Tyle teraz mają chodników budować w Nowym Sączu a o naszej okolicy nikt nie pamięta. Mieszkamy przy ulicy generała Galicy i jesteśmy odcięci od świata. Od kilku lat prosimy o chodnik wzdłuż Tarnowskiej od skrzyżowania z naszą ulicą. Bez skutku - alarmuje naszą redakcję mieszkaniec osiedla Przetakówka.

- Nasze dzieci nie mają jak dojść bezpiecznie do autobusu, bo tu nawet przejścia dla pieszych nie ma. A jeszcze ktoś tu pozwolił na przerywaną linię na Tarnowskiej. Nie dość, że auta jadą tędy bardzo szybko, to jeszcze wyprzedzają jak chcą. Niedługo zaczyna się nowy rok szkolny i znowu nasze dzieci będą narażone na niebezpieczeństwo. Ja sam mam niepełnosprawne dziecko. Moja żona nie może nawet bezpiecznie z wózkiem tędy przejść, wydostać się z dzieckiem do miasta – nie kryje goryczy nasz rozmówca.

Zobacz też: Dlaczego tu tak potwornie śmierdzi? Oczyszczalnia ścieków w Chełmcu pod lupą

Zastrzega też, że radny Grzegorz Fecko, który reprezentuje tę dzielnicę i szef zarządu osiedla Stanisław Słaby doskonale znają problem, ale nadal nie widać, by coś w tej sprawie wskórali u kolejnych już władz miasta. Mężczyzna z goryczą komentuje nawet, że remonty są tam, gdzie to widać, czyli w centrum miasta a peryferia ciągle są traktowane po macoszemu.

Co na to wywołany do tablicy radny? Grzegorz Fecko nie poczuwa się do winy – interpelacje w tej sprawie pisze regularnie już od minimum dwóch lat. Odpowiedź jest ciągle taka sama – inwestycja powstanie pod warunkiem, że będą na to środki. Podkreśla też, że w 2019 roku po raz kolejny składał wniosek o uwzględnienie inwestycji w budżecie na 2020. Też bez echa. – Nawet ostatnio, 12 lipca złożyłem kolejną interpelację na piśmie między innymi w sprawie chodników przy Tarnowskiej – mówi i odsyła nas do stosownych dokumentów.

I rzeczywiście, w piśmie skierowanym do władz miasta wymienia konieczność budowy chodnika wzdłuż ulicy Tarnowskiej od posesji numer 32 do numer 66 i remont chodnika przy ulicy Tarnowskiej począwszy od marketu Media Markt do nowo wybudowanego chodnika obwodnicy północnej, przed nowym rondem, gdzie mamy do czynienia jeszcze ze zniszczeniami popowodziowymi sprzed kilku lat.

Ale lista wniosków z tego dnia jest znacznie dłuższa. Odpowiedź powinniśmy poznać już w najbliższych dniach i wtedy do tematu wrócimy.

ES [email protected] Fot.: Google Street ViewDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)