Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
04/08/2020 - 10:10

Nowy Sącz: zwiększone obostrzenia w Urzędzie Stanu Cywilnego!

W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim władze miasta zdecydowały, że od dzisiaj wracają większe obostrzenia jeśli chodzi o funkcjonowanie Urzędu Stanu Cywilnego. Jednostka ta będzie rejestrowała zgony i prowadziła bieżącą rejestrację urodzin.

Osoby, które zamierzają w Urzędzie Stanu Cywilnego w Nowym Sączu załatwić formalności związane z zawarciem małżeństwa mogą się tam zgłaszać po wcześniejszym, telefonicznym uzgodnieniu z pracownikiem USC.

- Zalecam ograniczenie liczby osób uczestniczących w ceremonii ślubnej w sądeckim ratuszu maksymalnie do czterech osób – mówił na wczorajszej konferencji prasowej prezydent miasta Ludomir Handzel. – W wyjątkowych przypadkach będziemy zezwalać na większą liczbę osób, ale prosiłbym, aby taka sytuacja nie była nagminna.

Prezydent wspomniał, że nowe ogniska zakażeń koronawirusem w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim pojawiły się po kilku uroczystościach weselnych, które odbyły się na Sądecczyźnie.

- Teraz mamy ogniska w niektórych, w tym dużych zakładach pracy – dodał prezydent. – Chciałbym zaznaczyć, że przedsiębiorcy zachowują się bardzo odpowiedzialne i reagują na czas.

Wskaźnik zachorowań na Sądecczyźnie jest od kilku dni najwyższy w Małopolsce. Zgodnie z decyzją wojewody małopolskiego Piotra Ćwika od 5 sierpnia będą w Nowym Sączu przeprowadzane badania przesiewowe, którymi objęta zostanie grupa blisko tysiąca osób przebywających na kwarantannie.

Wymazy od mieszkańców będą pobierali żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej i 6 Brygady Powietrznodesantowej.

Punkt wymazów zostanie zorganizowany na parkingu przy budynku sądeckiej agendy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, przy ulicy Wiśniowieckiego.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu