Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
06/09/2019 - 11:55

Nowy Sącz: zobaczcie nowe rondo Grodzka-Kunegundy. Kiedy wbicie łopat?

Poniżej przedstawiamy szczegółowy projekt nowego ronda w Nowym Sączu, które ma powstać u zbiegu ulic Grodzkiej, Kunegundy i Jagiellońskiej m.in. ze środków pozyskanych z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Kiedy wbicie łopaty?

Nowy Sącz na kilka zadań otrzymał ze wspomnianego Funduszu wsparcie w wysokości 6 mln zł z czego część zostanie przeznaczona na budowę nowego ronda w wyjątkowo newralgicznym dla ruchu miejskiego skrzyżowaniu. Kiedy wbicie łopat? Jak informuje wiceprezydent Artur Bochenek samorząd musi najpierw wprowadzić dotację do budżetu. Tym samym musi zostać zwołana nadzwyczajna sesja i zapaść stosowana uchwała. Za około 2 tygodnie planowane jest ogłoszenie przetargu i jeśli uda się wyłonić wykonawcę przy pierwszym podejściu prace powinny ruszyć już w październiku a wykonawca będzie miała 12 miesięcy od podpisania umowy na realizację całego przedsięwzięcia.

Zobacz też: Nowy Sącz: będzie rondo koło Kocich Plant. Te poleżą jeszcze odłogiem

Teraz słów kilka o funkcjonalności zaprojektowanego ronda. Jak podkreśla Adam Konicki dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg ma ono podnieść bezpieczeństwo użytkowników a przede wszystkim pieszych. Ma również poprawić – tu cytat dosłowny – czytelność relacji skrętnych. Bardzo ważne jest też to, że takie rozwiązanie znacznie poprawi przepustowość tego miejsca a dodatkowo obniżą się koszty jego funkcjonowania, bo zlikwidowana zostanie sygnalizacja świetlna.

A jaka jest Wasza opinia? Czekamy na komentarze pod adresem [email protected]

ES [email protected] Fot.: MZDDziękujemy za przesłanie błędu