Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
03/03/2019 - 14:30

Nowy Sącz: Zobacz, co zostało w Parku Strzeleckim [ZDJĘCIA]

W Parku Strzeleckim w Nowym Sączu, od początku do końca lutego, prowadzona była wycinka drzew i krzewów, które kolidowały z planowanymi w parku inwestycjami. Chodzi oczywiście o jego rewitalizację.

Pod piłę mechaniczną poszło ponad 400 drzew. Wycinka musiała się zakończyć przez 1 marca, a więc przed rozpoczęciem się okresu lęgowego ptaków.

Przez kilka tygodni w parku słychać było odgłosy pracujących pił mechanicznych. I na ziemie padały kolejne drzewa przeznaczone do wycinki.

Jest ona, jak już pisaliśmy pierwszym elementem rewitalizacji zaniedbanego parkowego terenu. Część drzew musiała być usunięta z uwagi na, jak to określają dendrolodzy, ich zły stan fitosanitarny. Chodziło o drzewa chore, porażone grzybami i pleśnią oraz bardzo kruche, które przy silniejszych wiatrach mogły stanowić zagrożenie dla osób przebywających w parku. Część, w tym również zdrowych, niestety kolidowała z inwestycjami, które będą realizowane na terenie parku, w ramach planowanej rewitalizacji.

Pod piłę poszły drzewa chore, jak i te zdrowe. Na ziemi leżą w różnych miejscach parku, zarówno w tej części, gdzie jest zniszczony amfiteatr, jak i w części, która nie jest ogrodzona, między innymi w parkowym pasie przy ul. Ogrodowej.

Jeszcze przed wycinką wielu mieszkańców przychodziło do parku ze swoimi czworonożnymi pupilami. Także i teraz, nie tylko ich, widać spacerujących w parku. Niektórzy mieszkańcy, widząc zakres przeprowadzonej wycinki kręcą z niedowierzeniem głowami.

Park Strzelecki przypomina, na razie krajobraz po bitwie.

Jedno jest pewne, że po przeprowadzonej wycince w parku drzewostan został, i to znacznie, przerzedzony. Drzewa, które pozostały będą miały zdecydowanie więcej światła. Można już to dostrzec. Zrobiło się widniej i przestronniej.

Teraz  rozpocznie się generalne sprzątanie w parku i usuwanie ściętych drzew.

[email protected], fot. IM.

Czy to jeszcze Park Strzelecki?
W Parku Strzeleckim od początku do końca lutego prowadzona była wycinka drzew i krzewów, które kolidowały z planowanymi w parku inwestycjami. Chodzi oczywiście o jego rewitalizację.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu