Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
15/08/2020 - 11:05

Nowy Sącz: zobacz, co dzieje się w Parku Strzeleckim! [WIDEO]

To jeszcze nie koniec prac w modernizowanym Parku Strzeleckim w Nowym Sączu. Z każdym jednak tygodniem coraz bliżej do zakończenia tej potężnej inwestycji. W przyszłym tygodniu dach nad amfiteatrem zostanie pokryty specjalną membraną. Każda z jej dwóch części waży około 4,5 tony.

Nowoczesny obiekt, jaki od ubiegłego roku buduje uznana sądecka firma Erbet wygląda coraz ładniej. Prace zaawansowane są w około 70 procentach.

Czytaj także: Nowy Sącz: przestrzeń w Parku Strzeleckim zmienia się nie do poznania [VIDEO]

Modernizowany Park Strzelecki z każdym upływających tygodniem zmienia się nie do poznania. Codziennie słychać w nim odgłosy pracujących maszyn.

Nowy postawiony budynek, w miejscu, w którym stała stara muszla koncertowa naprawdę zaczyna cieszyć oko. Obecnie trwają prace zarówno w jego wnętrzu, jak i na terenie nowego amfiteatru.

Oko przyciąga rząd zamontowanych potężnych dźwigarów, na których zostanie rozpięta specjalna membrana, stanowiąca pokrycie dachu. Membrana została zakupiona i sprowadzona z Niemiec.

- Prace przy konstrukcji dachu zostały zakończone. Dźwigary są zainstalowane – mówi Zdzisław Orłowski, dyrektor kontraktu z firmy Erbet w Nowym Sączu.

W poniedziałek pracownicy firmy zaczynają montować niezbędne elementy do mocowania pokrycia dachu częściowo nad sceną i nad całym amfiteatrem. Zostanie on przykryty membraną.

Jej montaż na dachu zacznie się najprawdopodobniej w połowie przyszłego tygodnia. Na dźwigary nasunięta zostanie najpierw jedna jej część, a potem druga. Każda z nich waży około 4,5 tony. Membrana została wykonana na wymiar. Jest biała, matowa. Kiedy już przykryta zostanie całą połać dachu, obie części membrany zostaną połączone.

- Po nasunięciu membrany zostaną jeszcze zamontowane liny napinające – dodaje dyrektor czuwający nad realizacją tego projektu. – Teraz jest montowane pokrycie dachu nad sceną, są też prowadzone prace związane z wygłuszaniem sceny. Wewnątrz amfiteatru trwa wylewanie trybun i pochylni pod krzesełka.

W przyszłym tygodniu mają również być montowane atrakcje związane z elementami wodnymi, które znajdą się w parku. Między innymi podświetlana fontanna.

Zmiany widać także na terenie samego parku. Wykonano w nim pielęgnację drzew. Stare, zdewastowane asfaltowe alejki zostały zrównane z ziemią, a w ich miejsce ułożono nowe z kostki. Zamontowano oświetlenie.

Teren parku i amfiteatru będzie monitorowany przez całą dobę. Wszystko po to, aby uchronić to miejsce przed dewastacją. Będzie tam zainstalowanych prawie pięćdziesiąt kamer.

Specjalistyczna firma zajmie się aranżacją zieleni na terenie parku i wykonaniem nowych nasadzeń roślin. Już niebawem te prace powinny się rozpocząć.

Rewitalizacja tego miejsca w Nowym Sączu wiąże się też przebudową na pewnym odcinku ulicy Wolskiej oraz Ogrodowej. Mają tam między innymi powstać parkingi. Ma tam być 280 miejsc do parkowania.

Rewitalizacja Parku Strzeleckiego ma pochłonąć prawie 40 mln złotych. Projekt ten jest oszczędniejszy od pierwotnie zakładanego.

Inwestycja ma być zakończona późną jesienią.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM, film: Daniel Szlag.

Nowy Sącz: zobacz, co dzieje się w Parku Strzeleckim! Wykonawca przed trudną operacją
To jeszcze nie koniec prac w modernizowanym Parku Strzeleckim w Nowym Sączu. Z każdym jednak tygodniem coraz bliżej do zakończenia tej potężnej inwestycji. W przyszłym tygodniu dach nad amfiteatrem zostanie pokryty specjalną membraną. Każda z jej dwóch części waży około 4,5 tony.


Dziękujemy za przesłanie błędu