Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
17/05/2019 - 19:35

Nowy Sącz: znika stary wiadukt kolejowy na ul. Zielonej [ZDJĘCIA]

Stary, wąski wiadukt kolejowy na ul. Zielonej jest już przebudowywany. Powoli z pejzażu miasta znika konstrukcja, na którą kierowcy przez wiele lat utyskiwali. Remont rozpoczął się kilka dni temu, ale już widać, że praca posuwa się do przodu. Są montowane stalowe elementy w konstrukcji wiaduktu.

Sam wiadukt jest od kilku dni wyłączony z ruchu zarówno kolejowego, jak i nie przejeżdżają pod nim pojazdy. Sądeczanie, choć są świadomi tego, że w związku z remontem będą musieli znowu znosić utrudnienia, to uważają, że wspomniany wiadukt powinien być już dawno temu przebudowany.

Czytaj także: Nowy Sącz: poniedziałek godzina "zero". Wiadukt na ul. Zielonej zamknięty [FILM]

Przejazd na ul. Kolejowej nazywany był przez sądeczan "wąskim gardłem" miasta.

Wiadukt został zamknięty, ale dla pieszych udostępnione jest znajdujące się przy nim przejście. Bez problemu można przejść z ulicy Kolejowej, albo, Asnyka na ul. Zieloną. Kierowcy muszą, niestety, w związku z realizowaną inwestycją, korzystać z wytyczonych objazdów ulicami m.in.: Zieloną, 29 Listopada, Jana Pawła II i innymi.

One, na razie nie są zamknięte. Najgorzej jest jednak nimi przejechać w godzinach tzw. szczytu, gdy mieszkańcy jadą rano do pracy i szkoły, albo do sklepów na zakupy. Podobna sytuacja jest po południu, kiedy wracają do domów.

Przypomnijmy, że inwestycja będzie realizowana do 30 września br.

[email protected], fot. IM.

Przebudowa wiaduktu na ul. Zielonej w Nowym Sączu
Przebudowa wiaduktu na ul. Zielonej w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu