Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
05/07/2019 - 16:00

Nowy Sącz: żłobek dla 128 dzieci powstał przy Kusocińskiego. Wkrótce kolejny

Ciepłe pastelowe kolory, mnóstwo zabawek dla najmłodszych, przestronne, widne pomieszczenia. Taki jest nowy żłobek miejski nr 3 przy ul. Kusocińskiego 4a w Nowym Sączu, który właśnie wpisał się w mapę oświatową miasta. Do końca roku powstanie jeszcze jeden, przy ul. Podhalańskiej.

Jest to kolejna taka placówka w Nowym Sączu. Pierwszy żłobek z programu Maluch+ działa już od kilku tygodni. Kolejna tego typu placówka tworzona jest na ulicy Podhalańskiej. Ma być uruchomiona jeszcze w tym roku.

Dyrektorem Zespołu Żłobków Miejskich została Marzena Maślanka.  Podczas dzisiejszego uroczystego otwarcia nie zabrakło między innymi władz miasta.

- Nowy żłobek powstał w rekordowym tempie - mówi Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza - Od momentu złożenia wniosku, do momentu otwarcia żłobka i przyjęcia pierwszych dzieci nie minęło nawet pół roku. Żłobek został otwarty w takim czasie, dzięki zaangażowaniu pani dyrektor oraz całego zespołu, który pracował bardzo intensywnie.

Żłobek jest świetnie wyposażony, dlatego sądeckie dzieci mogą rozwijać się w naprawdę dobrych warunkach. Placówka jest przygotowana na 128 dzieci, ale liczba miejsc wolnych z każdym dniem maleje, ponieważ rodzice dzwonią, pytają i rezerwują miejsca. Zapotrzebowanie jest ogromne.

Maluchami w placówce przy ul. Kusocińskiego opiekuje się doświadczona kadra

- Zgodnie z ustawą żłobek jest przeznaczony dla dzieci od 20 tygodnia życia do 3 lat - informuje Marzena Maślanka, dyrektor żłobka przy ul. Kusocińskiego. - W tej chwili najmłodszymi naszymi dziećmi są bliźniaki, które mają  dziewięć miesięcy, ale myślę, że od września będą jeszcze młodsze, ponieważ dostałam informację, że dziecko urodzone w marcu, chciałoby przyjść do nas już we wrześniu.

Czesne wynosi 280 złotych, a dzienna stawka żywieniowa to 5 złotych.

Koszt tego przedsięwzięcia zamknął się kwotą 650 tys. złotych, z czego dotacja z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyniosła 520 tys. złotych, czyli 80 proc. dofinansowania.

Warto wspomnieć, że nowa placówka działa w pomieszczeniach wynajmowanych od spółki STBS.

Przy żłobku planowana jest także budowa placu zabaw

Justyna Hejmej/IM, fot. Justyna Hejmej, IM.

Żlobek przy ul. Kusocińskiego w Nowym Sączu
Ciepłe pastelowe kolory, mnóstwo zabawek dla najmłodszych, rzucające się w oko mebelki, przestronne, widne pomieszczenia. Taki jest nowy żłobek miejski nr 3 przy ul. Kusocińskiego 4a w Nowym Sączu, który właśnie wpisał się w mapę oświatową miasta. Przyjazny i bezpieczny dla maluchów. Z nowych miejsc dla milusińskich cieszą się przede wszystkim ich rodzice.


Dziękujemy za przesłanie błędu