Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 8 marca. Imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego
13/01/2021 - 19:25

Nowy Sącz: zima pokazała na co ją stać. Specjalistyczny sprzęt i ludzie w akcji

Zima – piękna, bajeczna i śnieżna przypomniała, że ona rządzi o tej porze w kalendarzu. I to jeszcze jak! Śnieg sypał dzisiaj bardzo intensywnie. W Nowym Sączu i w regionie z atakiem zimy zmagają się drogowcy.

W Nowym Sączu do walki ze śniegiem zaangażowany jest specjalistyczny sprzęt i ludzie podzieleni na zespoły. Po ulicach miasta w jego granicach jeździ obecnie dziesięć ciągników, które mają zamontowany specjalny posypnik. Do tych pojazdów trzeba doliczyć jeszcze dziesięć traktorów (4 duże i 6 małych) oraz osiem pługopiaskarek.

Służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie ulic i chodników w Nowym Sączu skierowały także na teren miasta sześć mniejszych pojazdów, które odśnieżają zasypane chodniki. Tam, gdzie taki pojazd nie przejedzie kierowani są ludzie, którzy ręcznie odśnieżają mosty, zatoki i przystanki autobusowe.

Od wczoraj, od godz. 21 służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg w Nowym Sączu zużyły 300 ton soli i 90 ton piasku wraz z innymi materiałami wykorzystywanymi do utrzymania przejezdności ulic.

Na drogach panują trudne warunki. Policja apeluje do kierowców o ostrożność. (i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.)

Galeria zimowa - TUTAJ

Nowy Sącz: zima pokazała na co ją stać. Specjalistyczny sprzęt i ludzie w akcji
Zima – piękna, bajeczna i śnieżna przypomniała sobie, że ona rządzi o tej porze w kalendarzu. I to jeszcze jak. Śnieg sypał dzisiaj bardzo intensywnie. W Nowym Sączu i w regionie z atakiem zimy zmagają się drogowcy.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021