Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
23/04/2018 - 19:20

Nowy Sącz: Zielone światełko w tunelu. Co pojawi się na „Kocich Plantach"?

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku na tzw. „Kocich Plantach” zrobi się jaśniej za sprawą dodatkowego oświetlenia, które zostanie zamontowane przy zejściu na osiedle Wólki w Nowym Sączu.

O lepsze doświetlenie zejścia z „Kocich Plant” na Wólki interpelował do władz miasta na 53. sesji Rady Miasta radny Mieczysław Kaczwiński.

Zobacz także: Sądeckie Kocie Planty: Miejsce z potencjałem, ale bez pomyślunku [ZDJĘCIA/WIDEO]

Jego zdaniem, obecnie na „Kocich Plantach” jest za mało lamp. Szczególnie powinien być doświetlony odcinek samego zejścia na osiedle Wólki.

Zobacz także: Rety! Co to się stało na Kocich Plantach? Tylko przecierać oczy ze zdumienia [ZDJĘCIA]

- Wielokrotnie mieszkańcy idący z osiedla tym podejściem na „Kocie Planty” i dalej do centrum miasta, a także ci zdążający na osiedle sygnalizowali mi, że, niestety jest tam ciemno, zwłaszcza w sezonie zimowym, kiedy wcześnie robi się ciemno. Jest to bardzo uczęszczane przejście. Chodzi nim również dużo starszych osób mających działki na pobliskich ogródkach działkowych – mówi radny Mieczysław Kaczwiński. – Mieszkańcy mówili, że jest tam, w związku z niedoświetleniem tego terenu – niebezpiecznie. Moim zdaniem powinny być tam ustawione przynajmniej cztery lampy.

Radny Kaczwiński otrzymał niedawno odpowiedź na swoją interpelację. Udzielił jej wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech.

- W odpowiedzi na złożoną interpelację w sprawie doświetlenia zejścia na tzw. „Kocich Plantach”, informuję, że po załatwieniu kwestii formalno – prawnych, w tym opracowaniu projektu brakującego oświetlenia oraz uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń, inwestycja zostanie zrealizowana.

i.michalec@sadeczanin.info, Fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu