Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lutego. Imieniny: Gabrieli, Liwii, Leonarda
02/09/2022 - 18:45

Nowy Sącz: wojna na hulajnogi. Kolejny operator wytoczył swe pojazdy

Ulice Nowego Sącza opanowały elektryczne hulajnogi. W mieście jest ich coraz więcej. W Nowym Sączu pojawiła się kolejna firma oferująca wypożyczenie hulajnóg elektrycznych.

Czytaj także: Nowy Sącz: o co chodzi z tym muralem i kto go tu namalował

To już trzeci operator tego typu urządzeń, który wybrał Nowy Sącz. To firma „Tier”. Hulajnogi tego operatora pojawiły się 1 września, czyli z pierwszym szkolnym dzwonkiem.

Nowy Sącz jest kolejnym miastem w Małopolsce, w którym firma ta udostępniła elektryczne hulajnogi.

Jest to szybki środek transportu, gwarantujący przedostanie się jednego zakątka miasta do drugiego.

Po Nowym Sączu będzie jeździło 150 hulajnóg. Każda z nich jest wyposażona w podwójny amortyzator, hamulce. Ma też uchwyt na telefon komórkowy, ładowarkę. Można też naładować swój smartfon.

- Wiem, że jest spora grupa mieszkańców zadowolonych z wprowadzenia hulajnóg w mieście. Widzę dużo młodzieży, która z nich korzysta. Jest to też tańsza taksówka, bo to zdecydowanie bardziej opłacalne i ekologiczne rozwiązanie. Apeluję tylko, żeby zostawiać te hulajnogi w bezpiecznych miejscach - tak, aby nie utrudniały życia innym - mówi prezydent Ludomir Handzel.

Czytaj także: Kryty basen przy ul. Nadbrzeżnej zamknięty na cztery spusty. Dlaczego?

Aby skorzystać z hulajnogi elektrycznej TIER należy pobrać specjalną aplikację, określić model płatności. Hulajnoga uruchamia się po zeskanowaniu umieszczonego na niej kodu QR (służy do tego pobrana aplikacja).

Minuta jazdy e-hulajnogą TIER w Nowym Sączu kosztuje 59 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 2,70 zł. Dodatkowo, z kodem TIERNOWYSACZ użytkownicy otrzymają 30 proc. zniżki na trzy pierwsze przejazdy. Na osoby, które już posiadają konto w aplikacji, czeka pakiet 30 dni darmowych odblokowań za 14,99 zł.

[email protected], fot. EM.Dziękujemy za przesłanie błędu