Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
24/01/2020 - 21:10

Nowy Sącz: wiadomo, kto pokieruje Miejskim Ośrodkiem Kultury

Dawid Listos, pracujący przez wiele lat w Nowosądeckiej Małej Galerii wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. To on od początków lutego pokieruje tą placówką kulturalną.

Władze miasta pod koniec ubiegłego roku ogłosiły konkurs, który miał wyłonić szefa tej placówki. Przypomnijmy, że po przez wiele lat Miejskim Ośrodkiem Kultury kierowała Marta Jakubowska. W połowie grudnia 2018 roku pożegnała się z tym stanowiskiem.

Potem przez kilka miesięcy, aż do października ubiegłego roku obowiązki dyrektora pełniła Katarzyna Luksa, kierownik Działu Administracyjno-Finansowego w tej placówce, a potem pełnienie obowiązków szefa MOK przejęła Anna Bednarczyk-Maśko.

Wreszcie został, w drodze konkursu, wyłoniony nowy dyrektor tej kulturalnej placówki. Stanowisko to obejmie Dawid Listos, wieloletni pracownik Nowosądeckiej Małej Galerii.

Dawid Listos ma za sobą dwanaście lat pracy w Małej Galerii, w której organizował koncerty muzyczne, a także inne wydarzenia artystyczne, w tym, w tym spektakle teatralne i monodramy z udziałem największych gwiazd polskiej sceny.

Nowy szef Miejskiego Ośrodka Kultury (rocznik 1980), z wykształcenia jest animatorem kultury. Ukończył Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji na Uniwersytecie Śląskim.

- To świetny animator kultury. Z powołania – mówi Alicja Hebda, szefowa Nowosądeckiej Małej Galerii, mającej swoją siedzibę na sądeckich plantach. – Człowiek, który czuję kulturę. Sprawny organizator.

Dawid Listos ma objąć stanowisko 3 lutego.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu