Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
21/02/2024 - 11:45

Nowy Sącz, ulica Magazynowa: dążą z tym remontem do końca marca? [ZDJĘCIA]

Zajrzeliśmy dziś na remontowaną od kilku miesięcy ulicę Magazynową w Nowym Sączu. Ile udało się do tej pory zrobić drogowcom? Czy zdążą z pracami do końca marca?

Nowy Sącz/Magazynowa: zdążą z tym remontem do końca marca? [ZDJĘCIA]

Wykonawcą robót jest firma „GODROM”, która wyceniła inwestycję na 3 219 273,86 zł. Ta sama firma remontowała już na terenie Nowego Sącza ulicę Nowochruślicką i wybudowała dwa nowe ronda u zbiegu Piłsudskiego i Kamiennej oraz Piłsudskiego i Nawojowskiej. 

Znów kolejarze mieszają na ulicach Nowego Sącza. Teraz korki będą na Helenie, bo zamkną Jagodową

Co się tutaj zmieni drogowo? Nawierzchnia Magazynowej, z której korzystamy dzisiaj, ma zostać całkowicie rozebrana i wykonana od nowa – począwszy od podbudowy. Wzdłuż drogi mają powstać nowe chodniki i ścieżka pieszo – rowerowa. Wymienione zostanie też oświetlenie ze szczególnym naciskiem na przejścia dla pieszych.

Co już się udało zrobić? Ostatnie dni nie sprzyjały pracom drogowym, deszcz, plucha i nagłe skoki temperatur. Ale już wzdłuż całego modernizowanego odcinka są nowe krawężniki, część drogi ma już warstwę wiążącą, pozostała nową podbudowę.

Wyprowadzona jest instalacja nowego oświetlenia, jest już część chodnika. Ale nadal do zrobienia jest bardzo dużo a termin zakończenia prac - zgodnie z umową - przypada na koniec marca tego roku. Czy drogowcy się wyrobią? ([email protected] Fot.: ES) © Materiał chroniony prawem autorskim

Nowy Sącz, ulica Magazynowa: ile już się udało zrobić w trakcie tego remontu? [ZDJĘCIA]
Zajrzeliśmy dziś na remontowaną od kilku miesięcy ulicę Magazynową w Nowym Sączu. Ile udało się do tej pory zrobić drogowcom?


Dziękujemy za przesłanie błędu