Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
05/08/2020 - 15:10

Nowy Sącz: u pacjentów Oddziału Hematologii w szpitalu potwierdzono COVID - 19

U czterech pacjentów Oddziału Hematologii sądeckiego szpitala i u trzech osób z personelu medycznego potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z zaistniałą sytuacją na oddział nie są przyjmowani nowi pacjenci. Zostanie zamknięty do czasu potwierdzenia, że wśród personelu, jak i przebywających w nim innych pacjentów nie ma zagrożenia zachorowaniem na koronawirusa.

Trójka pacjentów, u których przeprowadzony test dał wynik dodatni została już wczoraj przewieziona do szpitala jednoimiennego w Krakowie.

Dzisiaj trafi tam ostatni pacjent, który przebywa w izolacji.

Czytaj także: Nowy Sącz: chirurgia ogólna zamknięta, ale działa już Zakład Radioterapii

Wspomniane zdiagnozowane zakażenia są efektem przeprowadzonych badań przesiewowych na obecność koronawiriusa.

Każdy pacjent przyjmowany do sądeckiego szpitala ma pobierany wymaz w kierunku zakażenia koronawirisem. Przyjmowani są te osoby, które mają wynik ujemny.

Rzecznika sądeckiego szpitala Agnieszka Zelek- Rachtan przyznaje jednak, że pacjent może mieć tzw. okno serologiczne i badanie wykonane w tym czasie może dać wynik ujemny mimo, że osoba już się zakaziła.

- Nigdy nie mamy stuprocentowej pewności, że w dniu, kiedy pacjent ma pobierany wymaz i przychodzi do nas z wynikiem ujemnym, tak na prawdę nie jest zakażony.

Przypomnijmy, że pod koniec lipca w sądeckim szpitalu został zamknięty Oddział Chirurgii Ogólnej. Powodem był pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u osoby z personelu medycznego. Przyjęcia pacjentów do tego oddziału zostały wstrzymane do odwołania.

Sądecki szpital czeka nadal na wyniki wymazów pobranych od pacjentów leczonych w tym Oddziale Chirurgii Ogólnej.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe