Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
16/10/2019 - 18:10

Nowy Sącz: tu na razie jest ściernisko, ale… Nowy Park Strzelecki już niedługo

Wlokło się to latami. Obietnice i nic... Nareszcie zaczyna się przebudowa Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Dzisiaj w ratuszu władze miasta podpisały umowę z wykonawcą, który będzie realizował to zadanie. Pochłonie ono prawie 40 mln złotych. Obecny projekt, w stosunku do pozostawionego do realizacji przez poprzednią ekipę rządzącą miastem musiał być zmodyfikowany.

Teren jest przygotowany, by pojawiły się tam maszyny budowlane. Według obecnego, oszczędniejszego projektu w parku będzie mniej stalowych elementów, a więcej drewnianych i kamiennych. Poprzedni projekt był bardziej rozbudowany, a przez to zdecydowanie droższy.

Inwestycję będzie realizowała uznana, sądecka firma Erbet, która niedawno zakończyła budowę nowego, oddanego już do użytku dworca dla autobusów miejskich przy ul. Kolejowej.

- Jest to bardzo ważna chwila dla mieszkańców Nowego Sącza i całej Sądecczyzny – mówił prezydent Ludomir Handzel. – Cieszę się, że proces wyłaniania wykonawcy udało się doprowadzić do końca i jest to przedsiębiorstwo z Nowego Sącza. Dobrze, że ten obiekt będą budowali sądeczanie i pieniądze z tej inwestycji zostaną na Sądecczyźnie. Przypominam również, że w poprzedniej wersji projektowej najniższa cena była o 20 milionów wyższa, niż budżet na tę inwestycję. Na szczęście udało się nam przeprojektować inwestycję i ją uratować – dodał prezydent.

W ramach tego zadania powstaną: amfiteatr wraz z zapleczem sceny i toalety, place zabaw dla dzieci (plac zabaw z mokrą piaskownicą i plac zabaw z sadzawką), fontanna, pętla gimnastyczna wyposażona w elementy do ćwiczeń, pawilon parkowy (altana), alejki parkowe z oświetleniem, monitoring zewnętrzny, a także w parku pojawią się elementy małej architektury

Starania o uratowanie tego projektu trwały rok – zaznacza prezydent Handzel.

Centralnym elementem w parku będzie oczywiście nowoczesny amfiteatr, w którym będzie prawie trzy i pół tysiąca miejsc. Obiekt będzie zadaszony. W przypadku właśnie amfiteatru trzeba było jego pierwotną konstrukcje zmodyfikować. Zmniejszono również widownię o tysiąc miejsc.

- Jeszcze w tym roku na pierwsze prace na terenie parku zostanie wydatkowane około 1,8 mln złotych. Mam tu na myśli roboty ziemne, przygotowawcze. Na przyszły rok w harmonogramie jest ujęta pozostała kwota – dodaje wiceprezydent Artur Bochenek.

Przy Parku Strzeleckim zostaną wygospodarowane miejsca parkingowe.  W tym roku przygotowując teren pod inwestycję wycięto część drzew i krzewów, rozebrano znajdujące się tam stare budynki i zniszczone ławki. Zdemontowano kamienne rzeźby.

Rewitalizacja parku ma być zakończona do 30 listopada 2020 roku.

[email protected], fot. IM., wizualizacja UM w Nowym Sączu.

Tu na razie jest klepisko, ale …To nowy Park Strzelecki
Modernizację Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu czas zacząć. Dzisiaj w ratuszu władze miasta podpisały umowę z wykonawcą, który będzie realizował to zadanie. Pochłonie ono prawie 40 mln złotych. Obecny projekt, w stosunku do tego pierwotnego pozostawionego do realizacji przez poprzednią ekipę rządzącą miastem musiał być zmodyfikowany.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)