Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
24/11/2023 - 15:25

Nowy Sącz: szukają chętnych do zrobienia remontu Jamnickiej i parkingu na 54 auta

Pamiętacie, jak w sierpniu 2021 roku pisaliśmy o tym, że miasto zabezpieczyło w budżecie 286 tysięcy złotych na opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do wykonania remontu a bardziej nawet modernizacji ulicy Jamnickiej? Dziś za to Miejski Zarząd Dróg ogłosił już przetarg na realizację zadania w praktyce.

Przymiarki do remontu wyjątkowo dziś – oględnie mówiąc – nieprzyjaznej dla kierowców i pieszych ulicy Jamnickiej nie były łatwe. Dlaczego? -  Ulica Jamnicka miała ponad stu właścicieli – wyjaśniał jeszcze przed rozpoczęciem prac projektowych prezydent Ludomir Handzel. 

Nowy Sącz: chcą do reszty sparaliżować Wólki i zakorkować miasto? Te przetargi dobrze nie wróżą

Uporanie się z tym fantem nie było łatwe, ale udało się: projekt gotowy a dziś Miejski Zarząd Dróg ogłosił właśnie przetarg na wykonanie zadania czyli już na same roboty budowlane.

Jak informuje prezydent Ludomir Handzel zakres prac będzie obejmował wymianę nawierzchni ulicy wraz z podbudową, budowę chodnika z kostki brukowej betonowej, budowę ścieżki rowerowej, wodociąg, wykonanie kanalizacji deszczowej, oświetlenie uliczne, w tym doświetlenie przejść dla pieszych.

- W ramach prowadzonych prac powstanie również duży parking na 54 samochody – podkreśla gospodarz Nowego Sącza.

Oferty i proponowane wyceny poznamy już 7 grudnia 2023 a jeśli postępowanie przetargowe uda się rozstrzygnąć to wszystko powinno być gotowe już do 31 sierpnia 2024 roku. ([email protected] Fot.: MZD) © Materiał chroniony prawem autorskim







Dziękujemy za przesłanie błędu